Wczoraj w Miejskim Domu Kultury odbył się pierwszy tej jesieni spektakl. Mieszkańcy mogli ponownie zakosztować sztuki przez duże „s”. Otwarcie sezonu teatralnego zainaugurowało przedstawienie muzyczne „M. Zimińska”, które jest wystawiane na Mazowszu z okazji 120 rocznicy urodzin ikony międzywojnia – Miry Zimińskiej.

Właścicielka najpiękniejszych nóg w Warszawie, gwiazda przedwojennego kabaretu i bezkompromisowa dyrektorka Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zawsze szczera i daleka od schlebiania władzy. Chciała iść pod prąd, ale nie zawsze kończyło się to dla niej dobrze. Śpiewała powstańcom i dawała nadzieję na lepsze jutro. Taka była Mira Zimińska-Sygietyńska, którą wczoraj poznali widzowie oglądający spektakl w domu kultury.

Podczas spektaklu można było zachwycić się wspaniałą grą Magdaleny Tomaszewskiej – aktorki Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Dla wielbicieli piosenki kabaretowej dwudziestolecia międzywojennego była to wielka muzyczna uczta. Urzekające, nietkliwe, a lekko zadziorne wykonania utworów doskonale pokazywały prawdziwe oblicze tej ikony początku minionej epoki. Odtwórczyni roli porwała publiczność, a także zaskarbiła jej przychylność. Po zakończonym spektaklu, na bis Magdalena Tomaszewska po raz kolejny wykonała dwa utwory spośród kilku pojawiających się programie. Tym razem z udziałem dwojga widzów, którzy towarzyszyli aktorce na scenie. Spektakl zakończył się owacją na stojąco, a po zakończonym występie można było usłyszeć również słowa pełne zachwytu.

Składamy serdeczne podziękowania całemu zespołowi odpowiadającemu za przygotowanie tego spektaklu i grupie artystów występującej tego wieczoru – Magdalenie Tomaszewskiej, Edwardowi Bogdanowi, Tomaszowi Krawczykowi i Jakubowi Krawczykowi. Pozdrawiamy Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.