Ekologiczne DIY
Ekologiczne DIY – czyli jak o planetę dbać 2.09.2021 r.
W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Dla każdego coś dobrego”. Zajęcia poprowadziły harcerki i autorki projektu, który został nagrodzony w ramach konkursu na lokalne inicjatywy kulturalne.
Temat spotkania był niezmiernie interesujący, a zajęcia praktyczno-techniczne z pewnością spodobałyby się wszystkim, którzy starają się postępować w myśl zasady „zero weste”.
Na zajęciach można było dać drugie życie starym ubraniom i samodzielnie wykonać niepowtarzalne torby na zakupy. Do przygotowania takiego ekologicznego gadżetu uczestnicy potrzebowali tylko kawałków materiałów, igieł, nitek i szpilek. Wydawałoby się, że szycie jest bardzo skomplikowane, ale przede wszystkim wymaga wyobraźni i zaangażowania, a tego uczestnikom nie brakowało.
Jak widać niewiele potrzeba, by być eko. Wystarczy wprowadzić małe zmiany w codziennym życiu, by ludziom i zwierzętom na świecie żyło się lepiej. Jeżeli są już chętni na kolejne spotkanie w ramach warsztatów, to informujemy, że tematem kolejnych zajęć będzie biżuteria DIY.
Na warsztaty, które odbędą się 9.09.2021r. można zapisać się za pomocą formularza dostępnego pod linkiem https://bit.ly/38O25sS lub dzwoniąc pod numer 734 411 767. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tworzeniem biżuterii.
Inicjatywa dofinasowana z środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom kultury + Inicjatywy lokalne 2021”