Warsztaty florystyczne

Już 4 września br. na terenie estrady w Parku Miejskim odbędą się warsztaty florystyczne dla mieszkanek Mławy. Zachęcamy do udziału w bezpłatnych zajęciach, podczas których będzie można wykonać bukiet pod okiem zawodowej florystyki i uzyskać podstawową wiedzę z zakresu tworzeniu kompozycji kwiatowych. Inicjatywa „Z kwiatami nam do twarzy” realizowana jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021”, a fundusze na jej organizację pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Trzygodzinne warsztaty to przede wszystkim zajęcia praktyczne oparte na treningu. Panie mają spędzić miło czas i same poczuć się jak florystki, albowiem wykonane samodzielnie kompozycje zabiorą później do domów. Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych.

I grupa (16-26 lat) warsztaty w godz. 11.00-14.00 – uczestniczki będą mogły nauczyć się, jak wykonać bukiet ślubny w mikrofonie oraz dowiedzieć się o florystycznych trendach ślubnych

II grupa (27 lat i więcej) warsztaty w godz. 15.00-18.00 – zajęcia z tworzenia bukietów okolicznościowych na imieniny czy urodziny

W każdej grupie obowiązuje limit do 25 osób.

Warsztaty poprowadzi doświadczony praktyk – mistrz florystyki Pani Małgorzata Zakrzewska, która jest również pomysłodawczynią tej akcji.

Zapisy na zajęcia w Miejskim Domu Kultury do 3 września 2021 r. W przypadku złych warunków pogodowych warsztaty zostaną przeniesione do budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie.