Już w sobotę 21 sierpnia br. w naszym mieście będzie miała miejsce inicjatywa społeczna – projekcja filmowa pod gołym niebem. Grupa wolontariuszy wraz z mławskimi harcerkami organizuje wydarzenie „KINO NA STARYM RYNKU” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne” w Mławie.  

Ekran kina zostanie usytuowany na ulicy Stary Rynek (obok Miejskiego Domu Kultury). Dla widzów zapewnione zostaną leżaki, a także możliwość zakupienia przekąsek oraz napojów na seans. 

Organizatorzy zadbali o to aby filmy były dostosowane do każdej grupy wiekowej. Dlatego o godzinie 20:00 wyświetlony zostanie film animowany pt. „Bystry Bill” dla młodszej części widowni, a następnie o godzinie 22:00 z myślą o młodzieży i osobach dorosłych oskarowy film  pt. „La la land”.  

Od godziny 18:00 na ulicy Stary Rynek będą prowadzone animacje dla dzieci. Przewidziane są konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, bańki mydlane, rysowanie kredą po ulicy oraz inne zabawy na świeżym powietrzu. 

Zachęcamy również do udziału w konkursie filmowym „Mława – nasze miasto”, organizowanym w ramach tego samego programu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mławy i powiatu mławskiego urodzonych w latach 1995 – 2007 do wyreżyserowania, sfilmowania i zmontowania filmu trwającego nie więcej niż 3 minuty, promującego nasze miasto, mieszkańców oraz środowisko lokalne. Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w grupach (max 5 osób). Więcej informacji na fb wydarzenia! Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 sierpnia podczas wydarzenia „Kino na Starym Rynku”, a zwycięski film rozstanie dwukrotnie wyświetlony na ekranie.

Wydarzenie „Kino na Starym Rynku” jest realizowane przez harcerzy i wolontariuszy
z Mławy: Krystiana Bulande, Wiktorię Dumińską, Natalię Krystkiewicz, Aleksandrę Grzybicką, Olgę Grzegorczyk, Mateusza Dymczyka, Aleksandrę Dymczyk, Martynę Maćkowską w ścisłej współpracy z Miejskim Domem Kultury w Mławie, będącym jednocześnie koordynatorem działań. Za główny cel przedsięwzięcia organizatorzy uważają popularyzację kultury wśród dzieci,  młodzieży i osób dorosłych, a także integrację wśród mieszkańców miasta Mława. Poprzez organizację tego wydarzenia, organizatorzy pragną zapoczątkować szereg wydarzeń społeczno-kulturowych na terenie miasta Mława, zachęcających  mieszkańców do aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. 

Informacja o dofinansowaniu

Załączniki

Plik Wielkość pliku Pobrania
Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy Konkursu Filmowego Mława Nasze Miasto 106 KB 219