|||
|||
Wczoraj zakończyły się ferie zimowe dla dzieci zamieszkujących województwo mazowieckie. Nie wszystkie z nich w trakcie zimowej przerwy od nauki mogły wyjechać na upragniony odpoczynek. Wiele, również tych z Mławy, pozostało w swoim rodzinnym mieście. To właśnie dla nich organizowaliśmy zajęcia artystyczne i seanse kinowe.

W Miejskim Domu Kultury w trakcie zimowej przerwy odbywały się zajęcia plastyczne i animacyjne dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W warsztatach organizowanych przez instytucję wzięło udział około pięćdziesięciorga dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przedpołudniowe seanse w kinie Kosmos. Łącznie, na wszystkich siedmiu promocyjnych projekcjach pojawiło się aż 1750 osób.

Chociaż w tym roku niektórym maluchom brakowało śniegu, nie mogły narzekać na brak zajęć. Uczestnicy warsztatów Miejskiego Domu Kultury spędzali ten czas aktywnie. Pierwszy tydzień rozpoczęli od zadań twórczych. Malowali pocztówki, przygotowywali tradycyjne walentynki i wykonywali postaci związane z Mławą – Św. Wojciecha i legendarną Muławę. W drugim tygodniu zaoferowaliśmy im cykl zajęć animacyjnych, podczas których nie narzekali na brak ruchu. Chętnie tańczyli, brali udział w quizach, zajęciach sprawnościowych, ćwiczyli koncentrację oraz pamięć. W środę, 19 lutego 2020 r. czekały na nich również warsztaty genealogiczne mławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie. Dowiedziały się, jak stworzyć drzewo rodowe, i gdzie szukać informacji o swoich przodkach. Poza tym mogły obejrzeć stare banknoty, monety i odznaczenia, a każde z nich na zakończenie zajęć zostało obdarowane pamiątkową pocztówką. Nie był to jednak koniec tego, co dla nich przygotowaliśmy. Tego samego dnia oglądały również filmy instruktażowe zawierające informacje o prawidłowej segregacji odpadów i skali szkód, jakie ponosi Miasto Mława w wyniku aktów wandalizmu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w warsztatach i tym, które zdecydowały się skorzystać z oferty kina Kosmos. Na kolejne ferie zimowe z Miejskim Domem Kultury zapraszamy już za rok.

{gallery}/imprezy/2020/Ferie/{/gallery}