|||
|||
Wczoraj w Miejskim Kultury odbyło się spotkanie z Anną Fabrello – sopranistką Opery Bałtyckiej, która pochodzi z Mławy i tu rozpoczynała swoje kształcenie muzyczne. Na promocji płyty „Kolędy” z wykonywaniami najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych naszego gościa pojawiło się wielu entuzjastów talentu artystki. Dla znacznej cześci z nich było to bardzo emocjonujące spotkanie po latach. Sala była wypełniona po brzegi, a kolejka po autograf wydawała się nie mieć końca.

Nasza krajanka nie bywa w Mławie często, ale zawsze, gdy tu powraca, chętnie spotyka się z mieszkańcami i ceni każdą chwilę spędzoną w miejscach, które przywodzą na myśl wspomnienia młodzieńczych lat. Jednym z takich miejsc jest dla artystki Miejski Dom Kultury, w którym 5 grudnia 2019 r. zechciała nie tylko zaprezentować nagraną płytę, ale również powspominać spędzone tu lata, porozmawiać ze znajomymi i zaśpiewać wspólnie z publicznością, co wzbudziło chyba największą radość wśród zgromadzonym.

Widownia doceniła nie tylko talent śpiewaczki, ale również jej otwartość na innego człowieka, dlatego spotkania po prezentacji płyty obfitowały w wiele miłych i wzruszających momentów.

Tego dnia Anna Fabrello promowała płytę z najpiękniejszymi kolędami europejskimi, które wykonuje w oryginalnej wersji językowej. Na krążku pojawiły się pieśni w języku polskim, tych jest najwięcej, ale również angielskim, niemieckim, włoskim czy holenderskim. Dziesięć takich płyt czeka jeszcze na nabywców w kasie kina MDK. Album można kupić w cenie 20 zł i sprawić radość nie jednemu melomanowi. Polecamy na świąteczny prezent, ale i umilenie chwil samotności.

{gallery}/imprezy/2019/Fabrello/{/gallery}