|||
|||
W piątek, 6 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 rozpoczynamy mławskie poszukiwanie Mikołaja. Pomóż nam go odnaleźć i zaprosić do wspólnej zabawy. Gdzie się podział najbardziej wyczekiwany gość tego roku? Tę detektywistyczną zagadkę pomogą nam rozwiązać artyści Teatru TAK.

Mikołaj w dniu swoich imienin nie zawsze ma ochotę brylować w towarzystwie. Dla zabawy lubi zaszyć się w magicznym świecie bajek lub płatać figle zawsze gotowemu do pracy Rudolfowi. Zapada się pod ziemie w najmniej oczekiwanym momencie, a zabawa w chowanego należy do jego ulubionych. Czy istnieje sposób na Mikołaja? Oczywiście, że tak, ale trzeba się natrudzić, by przejrzeć jego zamiary. Bez dzieci będzie to trudne zadanie, dlatego wszystkich młodych mławian zapraszamy do domu kultury, by pomogli nam odnaleźć tego skorego do żartów darczyńcę. Z pewnością odnajdziemy go szybciej, niż będzie się tego spodziewał, gdyż nikt nie jest w stanie długo zwodzić wykwalifikowanych detektywów. Mamy nadzieje, że gdy już się odnajdzie, to obdaruje wszystkie dzieci słodkimi upominkami i dołączy do wspólnej zabawy, jak przystało na solenizanta.

Spektakl teatralny połączony z animacjami to tylko jeden z punktów mikołajkowego spotkania, które rozpocznie się w tym roku o godz. 17.00. Wydarzenie zainauguruje zapalenie lampek na choince przed ratuszem, a później przejdziemy do domu kultury, gdzie zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu „Świąteczna kartka od Burmistrza” i zostanie wystawione przedstawienie „Co się stało z Mikołajem”. Nie może Was tam zabraknąć.

W organizację Miejskich Mikołajek włącza się firma LG Electronics, która już od lat współdziała z Miastem Mława w realizacji przedsięwzięcia.