|||
|||
Do końca listopada zostanie zrealizowany projekt, którego założeniem było przygotowanie profesjonalnego studia nagrań w budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Inwestycja jest już na finiszu. Od grudnia ze studia nagrań będą mogły korzystać sekcje muzyczne i teatralne działające w MDK, a w przyszłości również amatorskie i profesjonalne zespoły z zewnątrz.

W pomieszczeniu do nagrywania zostały zastosowane różne rodzaje materiałów – odbijające, pochłaniające i rozpraszające. Zakupiono również profesjonalne mikrofony, a reżyserkę wyposażono w cyfrowy mikser, zestaw komputerowy, monitory aktywne i niezbędne akcesoria. Prace nad wyposażeniem i uruchomieniem studia nagrań trwały od sierpnia.
Nowe studio nagrań posłuży Miejskiemu Domu Kultury do wielośladowych nagrań wokali i instrumentów, nagrywania lektorów i całych audycji. Pozwoli tworzyć i miksować podkłady muzyczne, co znacznie ułatwi pracę instruktorom zatrudnionym w MDK, a uczestnikom zajęć da nowe możliwości rozwoju.
Członkowie sekcji muzycznych będą mogli nabrać studyjnego doświadczenia, a w przyszłości może nagrają w nim swoją pierwszą płytę.
Pomieszczenia studyjne otwarte będą również dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które w ramach zajęć i wycieczek często odwiedzają Miejski Dom Kultury. Po nowym roku MDK planuje również przygotowanie oferty komercyjnej dla wszystkich, którzy zechcieliby skorzystać z usług studia nagraniowego.
Środki na realizację zadania zostały pozyskane dzięki Burmistrzowi Miasta Mława i Radzie Miasta Mława.

{gallery}/imprezy/2019/Studio_nagran/{/gallery}