|||
|||
Festiwal ROCKOWANIA rozpocznie się lada moment. 17 listopada 2019 r. będzie wielkim świętem rocka w naszym mieście. W tym dniu zostanie zorganizowany Przegląd Zespołów Muzycznych oraz koncert gwiazdy Festiwalu. Na imprezę zapraszamy wszystkich wielbicieli rocka z całej Polski.

Tematem tej imprezy jest muzyka, a jej odbiorcami Ci, którzy rocka mają w genach i umieją muzycznie eksperymentować. Ten gatunek nie ma jednej definicji, podobnie jak odbywające się od siedemnastu lat edycje mławskiego Festiwalu. Każdego roku gościmy nowych artystów, a do udziału w wydarzeniu zapraszamy zespoły, które tworzą własne, autorskie kompozycje i są gotowe kreować nowe nurty w ramach tego gatunku. Nie ma zatem ograniczeń stylistycznych. Ten Festiwal jest dla tych, którzy chcą pojawić się na scenie i zostać usłyszani, dla tych, którzy przez wiele lat spotykali się w garażowej sali prób i może nadal tam pozostają, dla tych, dla których rock to również sens codzienności czy odskocznia od rzeczywistości. W Przeglądzie mogą wziąć zatem udział muzycy grający rocka, rocka alternatywnego, bluesa, heavy metal, muzykę hardrockową, rock and rolla, reggae czy funky.

Co nas wyróżnia?
Dajemy szansę pokazać się młodym zespołom, ale również tym zaprawionym w graniu – nieważny jest wiek wykonawcy! Przymiotnik młodzieżowy oddaje przede wszystkim ducha muzyki rockowej. Jest to zatem międzypokoleniowe spotkanie pod szyldem jednej muzyki, która łączy, nie dzieli.

Udział w Przeglądzie to szansa dla wszystkich bandów, które są przed debiutem płytowym. W konkursie startują amatorzy, którzy wkrótce mogą stać się profesjonalistami. Chcemy poznać przede wszystkim ich twórczość, dlatego nieodzownym elementem udziału w Przeglądzie jest przesłanie demo z utworami.

Każdego roku przełamujemy stereotypy, prowadzimy akcje antynarkotykowe czy przeciwalkoholowe, zapraszamy znane osoby sceny muzycznej. Jednym z gości naszego festiwalu był również Marek Piekarczyk, wokalista legendarnego zespołu TSA, który nawet w złotej epoce polskiego rocka i szczytowym okresie swojej popularności stronił od używek. Uzależnieniom mówimy stanowcze NIE i na pewno wybrzmi to na tym Festiwalu.

NIE ZASTANAWIAJ SIĘ, PRZEŚLIJ ZGŁOSZENIE!  
Zainteresowane udziałem w Festiwalu zespoły z całej Polski zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Przeglądu. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest przesłanie uzupełnionej karty zgłoszenia, podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz nagrań demo na adres d.skowronski@mdkmlawa.com . Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października 2019 r. Ogłoszenie zespołów zakwalifikowanych do Przeglądu nastąpi 5 listopada 2019 r. na stronie www.mdkmlawa.com

UWAGA! Zgoda na przetwarzanie danych osobowych powinna być podpisana przez każdego muzyka biorącego udział w Przeglądzie.

Harmonogram:
31 października 2019 r. – termin przyjmowania zgłoszeń
5 listopada 2019 r. – ogłoszenie listy zespołów zakwalifikowanych do Przeglądu

17 listopada 2019 r. ( niedziela ) :
XVII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI MŁODZIEŻOWEJ „ROCKOWANIA” MŁAWA
godz. 12.00 – 13.00 – przyjazd i próby zespołów biorących udział w Przeglądzie
godz. 13.00 – 17.00 – Przegląd Zespołów Muzycznych
godz. 18.00 – ogłoszenie werdyktu Jury, wręczenie nagród
godz. 19.00 – koncert zespołu – Another Pink Floyd
godz. 21:30 – spotkanie z zespołem Another Pink Floyd

nsmail 3
Gwiazda Festiwalu wykona utwory z najbardziej psychodolicznego albumu Pink Floyd „The Wall”. Muzyka będzie prezentowana na żywo. Na scenie wystąpi dziewięcioro muzyków wspieranych przez sztab techników, którzy stworzą świetlną i wizualną oprawę.
Cena biletu na koncert 30 zł. Bilety można kupić w kasie kina MDK w Mławie i online na stronie https://mdkmlawa.com/kino . Ilość miejsc ograniczona.

 
ROCKOWANIA to również teksty bez cenzury, ale oczywiście, prosimy o umiar. Na tej imprezie liczy się autentyzm i spontaniczność, ale przede wszystkim dobra muzyka i pozytywny przekaz. Można na niej spędzić czas inaczej niż do tej pory, ponieważ jej klimat jest nie do podrobienia. Zapraszamy.
 
 

Rockowania_2019__karta_zgloszenia.docx
Rockowania_2019_regulamin.pdf