|||
|||
Sobotnie popołudnie 31 sierpnia należało do szczekających czworonożnych pupili. Na zorganizowanym po raz kolejny w Mławie „Pikniku z czworonogiem” pojawiły się owczarki niemieckie, buldogi, mopsy, pudle, shih tzu, boksery, a także mieszańce. Psy zachwycały nie tylko wyglądem, ale również umiejętnościami. Wiele z nich rozkochało w sobie jury, ale tylko nieliczne zostały medalistami.

Kampania pod patronatem Burmistrza Miasta Mława „Po ludzku i psich sprawach” ma na celu podnosić świadomość właścicieli w zakresie szczepień, czipowania, pielęgnacji zwierząt, ale również przypominać o losie tych zwierząt, które zostały porzucone i przybywają w schroniskach. Podczas tegorocznego Pikniku, w sposób szczególny, zwróciliśmy uwagę na sytuację psów przebywających w schronisku „Nadzieja” w Napierkach i rozwialiśmy mity na temat długiej procedury adopcyjnej. Dla nieposiadających jeszcze czworonożnego kompana do spacerowania były to bardzo cenne informacje. W czasie trwania imprezy można było obejrzeć zdjęcia podopiecznych schroniska „Nadzieja” i poznać ich historie. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy Panią Katarzynę Chmielińską, która prowadzi schronisko. Pani Katarzyna zechciała się podzielić informacjami o tym jak funkcjonuje placówka, i z jakimi problemami mierzą się każdego dnia jej pracownicy. W naszej imprezie brała udział również Pani Wiceburmistrz Miasta Mława Janina Budzichowska, która na wydarzeniu pojawiła się ze swoim adoptowanym psem.

Mławski „Piknik z czworonogiem” nie odbyłby się również bez osób niezbędnych na takiej imprezie, czyli weterynarzy. W tym roku nadzór lekarsko-weterynaryjny nad imprezą pełnił Pan Piotr Piotrowicz, ale na wydarzeniu, niezmiennie już od kilku lat gościmy również Państwa Beatę i Tomasza Murawskich — właścicieli Gabinetu i Przychodni Weterynaryjnej M-WET, którzy zawsze chętnie włączają się w przygotowanie pikniku. Dzięki udziałowi lekarzy mamy szanse powiedzieć o działaniach profilaktycznych. W tym roku niezwykle cenne okazało się krótkie wystąpienie Pana Tomasza Murawskiego, który przypomniał o konieczności czipowania psów. Takiego bezpłatnego znakowania pupila można było dokonać również w czasie imprezy, która trwała do godz. 16.20.

Już tradycyjnie, również w 2019 r. nieodłącznym punktem naszej kampanii był pokaz psów rasowych i nierasowych z terenu Mławy. W tym roku w konkursie wzięło udział piętnaście czworonogów, z czego znaczną część stanowiły psy dorosłe. Większość z nich pochodziła z hodowli, ale w gronie walczących o nagrody nie zabrakło również szczęśliwców, którzy po długim wyczekiwaniu na adopcję, po raz kolejny znaleźli dom. Jury w składzie Beata Murawska, Katarzyna Chmielińska, Edward Judziak postanowiło przyznać nagrody następujących psom:

KAT. SZCZENIĘTA
1. Czoko (labrador)
2. Judas (bokser)
3. Doraya (shih-tzu)

KAT. PSY DOROSŁE
1. Olaf (shih tzu)
2. Lili (shih tzu)
3. Roki (pudel rasy toy)

KAT. OPEN

Najpiękniejsza suczka
Cina (mieszaniec)

Najpiękniejszy pies
Moris (buldog francuski)

Najbardziej utalentowany pies
Mado (owczarek niemiecki)

Najbardziej medialna para (właściciel i pies)
Zdzisław Kaszuba i Lila (mops)

Nagroda publiczności
Mado (owczarek niemiecki)

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia i wzięli w nim udział. Podziękowania składamy również sponsorom pokazu, który ufundowali smakołyki i gadżety dla czworonogów.

Podziękowania składamy:
Pani Janinie Budzichowskiej, Pani Urszuli Perłowskiej, Pani Marcie Głowackiej, Panu Edwardowi Judziakowi i Mateuszowi Przybyszewskiemu — przedstawicielom Urzędu Miasta Mława, którzy wzięli udział w wydarzeniu,
Straży Miejskiej,
Paniom Justynie Koronowskiej, Beacie Pawłowskiej, Barbarze Radzkiej — pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie,
Państwu Beacie i Tomaszowi Murawskim z Gabinetu i Przychodni Weterynaryjnej M-WET. W gabinecie M-WET na ulicy Rynkowej można bezpłatnie dokonać znakowania psa od września do listopada 2019 r.. Zachęcamy:-)
Pani Katarzynie Chmielińskiej ze schroniska „Nadzieja” w Napierkach,
Panu Piotrowi Piotrowiczowi — lekarzowi weterynarii, który pełnił nadzór weterynaryjny nad imprezą,
Powiatowemu Inspektoratowi Weterynarii w Mławie za przekazanie materiałów poligraficznych,
oraz
sponsorom — właścicielom poniższych firm:
Salon Pielęgnacji Psów i Kotów „Wyczesana Psina”,
Gabinet i Przychodnia Weterynaryjna M-WET
Salon Zoologiczno-Wędkarski „Zwierzogród”

Zapraszmy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.
{gallery}/imprezy/2019/Piknik_z_czworonogiem/{/gallery}