|||
|||
Wczoraj, 20 marca 2019 r. poznaliśmy nie tylko werdykt jury Powiatowego Konkursu „My też mamy talent”, ale również uczestników piątej edycji, którzy na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowali swoje artystyczne talenty. W gronie najlepszych znaleźli się wokaliści, tancerze, grupy teatralne, ale również utalentowani recytatorzy i młoda pianistka. Wybór zwycięzcy nie należał do najłatwiejszych. Jury przyznało dwa wyróżnienie i dwie pierwsze nagrody – w kategorii indywidualnej i zespołowej.

Choć celem tego konkursu jest wyłonienie najlepszego z najlepszych, poziom był bardzo wyrównany i trudno było ograniczyć się tylko do pierwszego miejsca. Prezentacje były bardzo różne, a wśród nich pojawiły się również te wyróżniające. Bardzo duże wrażenie na jurorach wywarł występ grupy teatralnej Talitha Kum ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Forma przedstawienia, dojrzała jak na wiek uczniów gra aktorska, świetny warsztat, który przy ascetycznej scenografii i ubiorze odgrywał w tym niezwykłym spektaklu pierwszą rolę, zadecydowały, że to właśnie do nich powędrowała statuetka. Drugą zwyciężczynią okazała się Paulina Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Morawach, która zaprezentowała się w choreografii modern jazz. Podczas tego tanecznego występu laureatka pokazała, że świadomości własnego ciała może pozazdrościć jej nie jeden uczący się pod nadzorem instruktora tancerz. Sama opanowała nie tylko najtrudniejsze figury, ale zachwyciła również przygotowaną choreografią, interpretacją utworu i emocjami, które były widoczne w jej każdym ruchu. Wyróżnienia w tegorocznej edycji powędrowały do Kingi Józefowicz ze Szkoły Podstawowej nr 6, która wykonała piosenkę Roksany Węgiel „Obiecuję” oraz Aleksandry Woźniak i Mateusza Siemianowskiego, również uczniów tej szkoły, którzy przygotowali pokaz tańców latynoamerykańskich. Poza tym na scenie MDK wystąpili również uczniowie ZPO nr 1 w Mławie, SP w Zawadach, SP ze Stupska, ZPO nr 2, SP z Wyszyn Kościelnych. Podczas finału Powiatowego Konkursu „My też mamy talent” zaprezentowało się siedmioro solistów i pięć zespołów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu – uczniom, ale również nauczycielom, opiekunkom, rodzicom i rówieśnikom, którzy dopingowali swoich faworytów. Szczególne wyrazy podziękowania składamy sponsorom konkursu, którzy ufundowali nagrody – przedsiębiorcom i dyrektorom jednostek samorządowych, takich jak: Bud-Pol Nowoczesne Budownictwo/Technologie Energii Solarnej, AGROL Maszyny Rolnicze, MOSiR Mława, Pizzeria u Benka, ED GAZ Edward Ćwikliński, Reporter Young, Kręgielnia Planeta, Cukiernia Rosario.

Nie możemy zapomnieć również o pozakonkursowym występie tanecznym zespołu ABC ze Szkoły Podstawowej nr 6, który otworzył tegoroczną edycję. Dzieci przygotowały wspaniałą choreografię i zachwyciły strojami i stylizacją rodem ze słonecznej Hiszpanii.

Organizatorami Powiatowego Konkursu „My też mamy talent” są Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Mławie oraz Miejski Dom Kultury.

Patronat medialny nad konkursem objęło Radio 7.

{gallery}/imprezy/2019/My_tez_mamy_talent/{/gallery}