|||
|||
Tegoroczne spotkanie opłatkowe z Burmistrzem Miasta Mława odbędzie się 15 grudnia, o godz. 17.00 na Starym Rynku, ale już od godzin przedpołudniowych na mławian będzie czekać wiele atrakcji. Osoby zainteresowane kupnem prezentów pod choinkę lub smakołyków na świąteczny stół zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Dla dzieci również przewidzianych jest wiele atrakcji. Maluchy będą mogły podziwiać zwierzątka w stajence oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych. W programie przewidziane są również występy Mławskiej Orkiestry Dętej i wokalistów Miejskiego Domu Kultury.

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, spotkamy się w centrum miasta przed Miejskim Domem Kultury. W południowej pierzei Starego Rynku wystawcy rozstawią swoje kramy już od godziny 10.00. Na stoiskach pojawią się swojskie wędliny, wyroby kuchni regionalnej, pieczywo, festynowe przekąski oraz przedmioty, które ozdobią niejeden dom i będą stanowić doskonały prezent dla bliskich. W ofercie nie zabraknie ozdób choinkowych, stroików, wełnianych koców, zabawek dla dzieci oraz innych wyrobów rękodzielniczych.

Od godz. 12.00 dzieci będą mogły cieszyć się widokiem zwierząt, które pojawią się w stajence. W zagrodzie będzie można zobaczyć osła, kozy i owce. Stajenkę będzie można odwiedzać do godz. 18.00.

Tego dnia zapraszamy dzieci również na warsztaty do foyer Miejskiego Domu Kultury. Tam spotkamy się członkami Stowarzyszenia Neminem ex Nusquam, z którymi wykonamy słowiańskie lalki bogacza i ziarnuszkę oraz słowiańską podłaźniczkę, która pojawiła się na naszych terenach Polski wcześniej niż tradycyjna choinka. Warsztaty rozpoczną się o godz. 15.00. Na warsztaty można zapisywać się w recepcji Miejskiego Domu Kultury.

O godz. 17.00 rozpocznie się Wigilia Miejska. W trakcie tej uroczystości podzielimy się opłatkiem oraz odśpiewamy kolędy z wokalistami MDK i Mławską Orkiestrą Dętą. Po zakończeniu części oficjalnej zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez mławskich restauratorów. Potem będziemy mieli czas na zakupy, ponieważ jarmark tego dnia potrwa do godz. 19.00. Tych, którzy nie zdążą skorzystać z ofert wystawców zapraszamy na zakupy jeszcze 16 grudnia 2018, w godz. 10.00-19.00.