|||
|||
Nowa wystawa w Galerii Foyer to gratka dla osób, które uwielbiają fotografię krajobrazową, okolicznościową i przyrodniczą. W Mławie nie brakuje entuzjastów takich ekspozycji, jak i samej fotografii. Temat zbliżającej się wystawy, choć brzmi tajemniczo i lakonicznie, to ma znaczenie klasyfikujące i sugeruje podział na kryteria tematyczne. W Mławie zobaczymy dziesięć fotografii z Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą 1939, dziesięć zdjęć ukazujących malownicze okolice rzeki Orzyc oraz tyle samo ujęć ze zwierzętami polskich puszcz i lasów. Na spotkanie z twórcą zapraszamy już 5 listopada. Rozpoczęcie wernisażu o godz. 19.00.

To nie jest wystawa skierowana tylko do pasjonatów fotografii. Autor wystawy Maciej Jóźwiak od dziesięciu lat poświęca swój wolny czas na fotografowanie jednej rzeki, jak podkreśla „mojej” rzeki – Orzyca oraz szuka inspiracji do opowiadania o otaczającej nas rzeczywistości za pomocą obiektywu, którym rejestruje nie tylko najbardziej spektakularne wydarzenia, ale również życie zwierząt. Ilość ujęć można liczyć w tysiącach, ale kilkanaście z nich to prawdziwe perły. Jedno ze zdjęć zostało nagrodzone złotym medalem w konkursie na najlepsze zdjęcie 2016 r. w konkursie Photo Art Medica, wiele z nich znalazło się w albumie wydanym przez gminę Krasnosielc oraz na okładkach publikacji.

Maciej Jóźwiak – lekarz stomatolog z Warszawy, w wolnych chwilach fotograf i wielki entuzjasta rzeki Orzyc oraz jej makrokosmosu. Fotografowaniem Orzyca zajmuje się od 10 lat. Jest to dla niego temat rzeka, w znaczeniu dosłownym i przenośnym.