|||
|||
Mławscy rekonstruktorzy cywilni, w tym osoby należące do Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława, w miniony poniedziałek (24 września), wzięli udział w spotkaniu z Burmistrzem Miasta Mława, podczas którego wręczono podziękowania za przygotowanie tegorocznej inscenizacji nalotu bombowego na Mławę. Jednym z głównych punktów międzypokoleniowego spotkania, oprócz wręczenia dyplomów, było wspólne oglądanie pamiątkowego filmu z tegorocznego widowiska. Po projekcji materiału przyszedł czas na rozmowy o pracy nad rolą i wspólne biesiadowanie.

W pawilonie Domu Weselnego w Otoczni Starej na uroczystych podziękowaniach pojawiło się około stu osób. Wśród obecnych było dużo dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów, którzy już o kilku lat, każdego roku, nie tylko wcielają się w rolę jak zawodowi aktorzy i szukają oryginalnych rekwizytów z epoki, ale również swoim działaniem wspierają promocję tego ważnego dla Mławy wydarzenia. Podziękowania za ich zaangażowanie i entuzjazm, a przede wszystkim pielęgnowanie lokalnych tradycji i szerzenie wiedzy o historii Mławy z września 1939, złożyli Burmistrz Miasta Mława oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Dziękuję Wam bardzo, że mimo upływu lat, jesteście przy tym wielkim, bardzo ważnym dla nas – mieszkańców Mławy, dla nas – Polaków projekcie. Mam do Was wielki szacunek, podobnie jak Ci, którzy to widowisko oglądali. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

Foto. Jerzy Grzebski
{gallery}/imprezy/2018/Podziekowania_za_bitwe_2018/{/gallery}