|||
|||
Wczoraj, 9 sierpnia o 16.30 w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie organizacyjne dla osób chętnych do wzięcia udziału w rekonstrukcji nalotu bombowego na Mławę.

Spotkanie prowadziła Pani Dyrektor MDK Edyta Suszek, głos zabrał także Burmistrz Miasta Mława Pan Sławomir Kowalewski. Po przedstawieniu zarysu tegorocznej rekonstrukcji oraz ustaleniu przewidywanego czasu trwania warsztatów, nastąpiła część organizacyjna: zapisy osób na listę rekonstruktorów, jak również możliwość zapoznania się z zasobami zgromadzonymi w garderobie MDK – strojami, dodatkami i rekwizytami nawiązującymi do epoki.

Informujemy, iż nadal można zapisywać się na listę osób chętnych do wzięcia udziału w rekonstrukcji – zapisy odbywają się w FOYER MDK (parter).
Podczas zapisów prosimy o wypełnienie zgody wizerunkowej – przypominamy, iż osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodzica/opiekuna. Dzieci biorące udział w warsztatach muszą pozostawać pod opieką rodzica/opiekuna.

Warsztaty z Mariuszem Tarnożkiem rozpoczynają się planowo 18 sierpnia o godz. 10.00 w MDK. Warsztaty będą się odbywały każdego dnia aż do 23 sierpnia (próba generalna).

Dokładny harmonogram spotkań zostanie ustalony na pierwszym spotkaniu z Mariuszem Tarnożkiem.
Przewidywany czas spotkań: osoby niepełnoletnie, niepracujące: godziny przedpołudniowe, osoby dorosłe: godziny popołudniowe.
Osobom nieposiadającym własnego stroju zostanie użyczony strój z zasobów MDK.

Pokaz rekonstrukcji nalotu nastąpi 24 sierpnia 2018 r. jako kontynuacja uroczystości rozpoczynających się o godz. 17.00.

Podczas zapisów prosimy także o podanie rozmiaru koszulki – osoby uczestniczące w warsztatach i pokazie otrzymają bezpłatnie koszulki na tegoroczną XI rekonstrukcję z tradycyjnym logo upamiętniającym bitwę pod Mławą.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela Hanna Matecka-Wieczorek, instr. ds. teatru tel. 23/654 35 85