||||

||||W piątek, 24 sierpnia, po zakończeniu oficjalnych uroczystości na mławskim rynku oraz po zapaleniu zniczy w miejskim parku serdecznie zapraszamy mieszkańców Mławy oraz gości na specjalny koncert. Podczas Koncertu Pieśni Patriotycznej usłyszymy kwintet dęty Favori oraz solistów scen warszawskich, w tym Roberta Szpręgla, mławianina.

KLASYCZNY KWINTET DĘTY FAVORI od wielu lat w niezmiennym składzie zadziwia swoim kunsztem publiczność w Polsce i za granicą. Dzięki wysokiemu profesjonalizmowi, z Kwintetem chętnie współpracują renomowani wokaliści na stałe związani z Teatrem Wielkim w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną oraz Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego.Większość artystycznego repertuaru stanowią opracowania najbardziej znanych dzieł polskiej i światowej literatury muzycznej. Kwintet często uświetnia swymi występami prestiżowe uroczystości państwowe zarówno o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym. FAVORI koncertuje zarówno w salach kameralnych, jak i w wielkich salach widowiskowych i koncertowych, ale w zależności od charakteru artystycznych propozycji, również w kościołach oraz w plenerze.

Aleksandra Wiwała – młoda sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Będąc jeszcze na studiach debiutowała wymagającą rolą Rosalindy w operetce Zemsta Nietoperza Johanna Straussa na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi. W 2012 roku została wyłoniona w drodze konkursu do Programu Kształcenia Młodych Talentów – AKADEMIA OPEROWA, przy Operze Narodowej w Warszawie, gdzie kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów i reżyserów. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich m.in. w Royal Opera House w Londynie oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. W 2013 roku została uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Miesięczna trasa koncertowa po Australii w 2014 roku, gdzie miała zaszczyt śpiewać m.in. w Ambasadzie RP w Canberze, przyniosła sopranistce ogromny sukces oraz zaowocowała stałą współpracą.

Anna Maria Nadwodna – sopran. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współpracowała z operą NOVA w Bydgoszczy, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym „Operetka” w Warszawie.
W swoim dorobku ma nagrania piosenek do bajek dla dzieci, a także udział w kilku projektach kompozytora i pianisty Hadriana Tabęckiego. Jest nauczycielem śpiewu i emisji głosu. Własną technikę wokalną doskonali pod kierunkiem Mistrza Kałudiego Kałudowa i Krystyny Kochan-Wysockiej. Koncertuje w kraju i poza granicami wykonując szeroki repertuar od baroku po operetkę i musical.

Krzysztof Ciupiński-Świątek – tenor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzył międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach. Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. .Prowadzi działalność koncertową, wykonując repertuar operowy, operetkowy, oratoryjno-kantatowy i pieśniarski obejmujący dzieła kompozytorów od baroku po XX wiek.

Robert Szpręgiel – baryton.  Absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Brał udział w takich realizacjach jak: Orfeusz w piekle Offenbacha – rola Morfeusza, Piotruś Pan do muzyki Stokłosy oraz Miss Saigon Schonberga. Po kilku latach postanowił jednak wrócić do śpiewu klasycznego i związał się z Warszawską Operą Kameralną. Bierze również udział w projektach kulturalnych i artystycznych produkowanych przez TV Polską m.in.: Koncert Galowy Godła Teraz Polska, Nagrody Kisiela, Koncert Papieski Patroni Europy, Viva Najpiękniejsi, Patriotyczne Pieśni Wojskowe nagrane dla Programu 2 TVP. Z koncertami i spektaklami teatralnymi Robert Szpręgiel odwiedził takie kraje jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Słowenia, Japonia.

regulamin_koncertu.pdf