|||
|||
Jest młoda, utalentowana, a jej charakterystyczny głos magnetyzuje i wyróżnia ją na tle rówieśników. Od wielu lat odnosi sukcesy w powiatowych oraz ogólnopolskich konkursach wokalnych i nie traci zapału do okrywania sekretów wokalnego mistrzostwa. Lubi eksperymentować z różnymi gatunkami stylistycznymi. Dobrze czuje się w rockowym repertuarze, jak i w poezji śpiewanej. Wszystkim, którzy mają jeszcze wątpliwości, wyjaśniamy, iż tą emanującą pozytywną energią i charyzmatyczną osobą jest Julia Kuszkowska – uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie i podopieczna Miejskiego Domu Kultury, która od wielu lat uczy się śpiewu pod opieką instruktor Edyty Suszek, pełniącej obecnie obowiązki dyrektora Miejskiego Domu Kultury.

Lista osiągnięć Julii Kuszkowskiej mogłaby wprawić w osłupienie wielu nastoletnich wokalistów, a dla ogromnej grupy stać się spełnieniem marzeń. Ta dziewczyna nie zadowala się jednak jedną nagrodą, i z roku na rok, stawia sobie coraz większe wyzwania. Wielokrotnie występowała przed jury, w którym zasiadali główni eksperci w dziedzinie wokalistyki oraz wykonawcy przodujący na polskiej scenie muzycznej. Od dwóch lat wraz koleżankami i kolegami z I LO w Mławie tworzy zespół muzyczny i zapewne marzy o karierze wokalnej na miarę światowej gwiazdy. Jej droga rozwoju pokazuje, że tzw. iskra boża, którą naznaczeni są tylko wybrani, to nie wszystko, co pozwala spełnić nasze marzenia. W równym stopniu, a nawet bardziej, decyduje o tym wytężona praca, życiowa odwaga, sceniczna pewność siebie, której jej z pewnością nie brakuje oraz wsparcie nauczycieli i najbliższych, którzy pomagają wspinać się na kolejne szczeble rozwoju. Niewątpliwie, taką osobą w życiu tej młodej wokalistki jest jej mama, która nie ma wątpliwości, że poświęcony córce czas, z biegiem lat, przekuje w sukces, a na pewno w szczęśliwe życie, bo przecież śpiew to gimnastyka całego umysłu i bodziec do wyzwalania dużej dawki endorfiny, szczególnie u osób, które pasję wokalną pielęgnują od dziecka. Przed Julią Kuszkowską w najbliższym czasie dwa duże wyzwania takie, jak udział w „Piosenkobraniu”, czyli ogólnopolskim festiwalu w Opolu dla młodych wokalistów oraz finale Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”, w których wystąpi jako jedna z najmłodszych uczestniczek w historii tego konkursu. Mamy nadzieję, że z tych finałowych koncertów wróci, jak przystało na artystkę z naręczem kwiatów i nagrodą, która przyniesie jej tyle samo satysfakcji, co radości. Życzymy jej powodzenia i zdajemy sobie sprawę, że te życzenia to tylko dodatek do jej talentu, który zapewne dostrzegą oceniający.

Osiągnięcia Julii Kuszkowskiej z ostatnich dwóch lat.

II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej FERA w Iłowie
II miejsce oraz nagroda specjalna za najlepiej zaśpiewaną piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej lat. 70. i 80. w Szczytnie
Grad Prix w Ogólnopolskim Festiwalu PIOSENKOBRANIE w Opolu
I miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki w Działdowie
I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Mławie
Zakwalifikowanie się do finału Ogólnopolskiego Festiwalu PIOSENKOBRANIE w Opolu – konkurs finałowy już 17 czerwca 2018
Zakwalifikowanie się do finału Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie – konkurs finałowy 20 czerwca 218.