|||
|||
Gry, zabawy i sportowa rywalizacja zgodnie z zasadami fair play. 3 czerwca w mławskim parku nie brakowało atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Swój udział do wspólnego świętowania zgłosiła policja z Mławy i Radomia oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Kąciki tematyczne przygotowane przez miejskie jednostki samorządowe i organizacje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a harcerze po raz kolejny udowodnili, że spędzanie wolnego czasu bez smartfona, przynosi tyle samo korzyści, co przyjemności.

Wypoczynek na polowym łóżku doskonale sprawdził się w momentach największego upału, a pokaz udzielania pierwszej pomocy z zaciekawieniem obserwowały nie tylko maluchy, ale i dorośli. Dla tych, którzy najlepiej przyswoili wiedzę z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego czekały nagrody, a najzdolniejsi uczniowie mławskich szkół podstawowych i przedszkoli wiedli prym na estradzie w parku. Tak wyglądało wspólne świętowanie jednego z najweselszych dni w roku. Dzień Dziecka to święto, które cieszy nie tylko najmłodszych, ale również ich rodziców. Przez zabawę do bezpieczeństwa – pod takim hasłem zostały przygotowane tegoroczne miejskie obchody Dnia Dziecka, a co najradośniejsze, wszyscy obecni czynnie brali udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Wóz strażacki i policyjne radiowozy nie umknęły uwadze żadnego chłopca, a instruktaż młodego pogromcy ognia szczególnie rozbawił najmłodszych, którzy w tym dniu mogli przyodziać strój na akcję przeciwpożarową i ugasić lejący się z nieba żar. Przy tak dużej temperaturze i gorącej atmosferze wszyscy szukali miejsca do wytchnienia, ale byli również tacy, których rozpierała energia. Dmuchane zjeżdżalnie i harcerskie zabawy przyciągnęły tych, którzy uwielbiają ruch na świeżym i nie w głowie im polegiwanie na kocyku. Kolejka do malowania twarzy wydawała się nie mieć końca, a powodów do zadowolenia i uśmiechów przysporzył również program przygotowany przez Centrum Uśmiechu. Show przesympatycznych fruktaków z Owocowa z pewnością sprawił, że żadne dziecko już nie zamieni słodkiej poziomki na tabliczkę czekolady, a przy okazji przypomni sobie o lekcji poprawnego zachowania się na drodze. Takich atrakcji w tym dniu było dużo więcej, ale najlepszą rekomendacją tego wydarzenia są uśmiechy dzieci, które nie omieszkały skorzystać z każdej nadążającej się okazji do wspólnej zabawy.

Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w naszym mieście. Gratulujemy im pomysłowości i zaangażowania oraz chęci do aktywnego wspierania młodych mławian w realizacji ich pasji. Dzielenie się wiedzą i edukowanie to bardzo cenna umiejętność, a gdy połączy się ją z dobrą zabawą można sprawić, że młode pokolenie będzie powielało dobre wzorce i chętnie spędzało czas wspólnie. Liczymy, że w przyszłym roku w organizację tego wydarzenia włączy się jeszcze więcej grup, a dzieci i młodzież w mławskim parku spędzą nie tylko kilka godzin, ale cały dzień. 

Zapraszamy do objerzenia fotorelacji z imprezy.

{gallery}/imprezy/2018/Dzien_Dziecka/{/gallery}