|||
|||
26 maja 2018 r. w galerii Foyer otwieramy wystawę sekcji malarstwa MDK. Sekcja jest prowadzona przez malarkę Joannę Rodowicz. Na całą ekspozycję składają się prace dzieci (8-16 lat) i grupy dorosłych. Techniki użyte przez malujących to ołówek, kredki świecowe, zwykłe i akwarelowe, pastele suche i olejne, akwarela i akryl.

W ciągu tego roku szkolnego grupa dorosłych sekcji malarstwa MDK bardzo się powiększyła. Na skutek przeprowadzki do dawnej świetlicy osiedlowej można było uzyskać namiastkę pracowni malarskiej. Wspaniała atmosfera wzajemnych relacji dała również efekty widoczne w pracach. Na ogół dorośli rysowali ołówkiem, węglem, suchą pastelą oraz malowali farbami akrylowymi i akwarelami. Tematami były martwe natury ustawione w pracowni, jak również praca z żywym modelem. Uczono się również kopiowania wyjątkowych obrazów w celu poznania warsztatu.
Dzieci rozwijały wyobraźnię, malując często dowolne tematy oparte na scenach z ich życia, gier i filmów przez nich oglądanych. Mali malarze malowali akrylami, akwarelami, kredkami i pastelami. Podglądając dorosłych i słuchając uwag dotyczących prac wykonywanych przez dorosłych również się wiele nauczyli. Wszyscy z pracowni malarstwa wykazują się wielką twórczą chęcią i ambicją. Z radością stwierdzam przyjemność obserwowania rozwoju plastycznego u wszystkich bez wyjątku i mam nadzieję, że nie przyjdzie im do głowy, aby przestać malować.

Autorzy prac:

GRUPA DZIECI
Zuzanna Kępczyk 12 lat
Amelia Rzemieniewska 10 lat
Maja Popielarska 10 lat
Natalia Pośpiech 15 lat
Maja Szczepańska 8 lat
Maja Lidia Stypik 9 lat
Kacper Dzierzęcki 8 lat
Alicja Jankowska 10 lat
Laura Panasewicz 9 lat
Nicole Raimondi 12 lat
Kinga Kiszko 13 lat
Antonina Nadratowska Antonina 11 lat
Zuzia Watemborska 11 lat
Ania Chodubska 10 lat
Ola Rudnik 9 lat
Lena Przybyłowska 11 lat
 
GRUPA DOROSŁYCH
Iwona Łazowa
Muriel Emond
Bożena Gaworska
Ewa Przybysz
Zbigniew Grzemski
Magdalena Borowska
Robert Maciej Jankowski
Monika Majran
Danuta Gastołek
Anna Rychlicka