|||
|||
Dzień Dziecka to wspaniała okazja, by pomyśleć o szczęściu najmłodszych. Do tego wyjątkowego święta warto przygotować się odpowiednio wcześnie, dlatego również w tym roku nie zapominamy o tych, którzy nie osiągnęli pełnoletności.

3 czerwca na wszystkie dzieci, która zawitają do miejskiego parku, czeka wiele niespodzianek. W programie pojawią się gry, zabawy, konkursy, ale również bloki poświęcone bezpieczeństwu oraz kąciki tematyczne. Będziemy edukować i rozbawiać. Najmłodsi mławianie będą mogli wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną, a nawet talentami artystycznymi. Miejskie organizacje i instytucje samorządowe przygotowały wiele atrakcji, a wspierać je w tych działaniach będzie Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Prawdą jest, że nic nie jest potrzebne dziecku tak bardzo, jak bezpieczeństwo, szacunek i akceptacja, ale jeżeli dołączymy do tego prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu, pokażemy naszym pociechom, co jest w życiu największą wartością. W tym jednym z najmilszych dni w roku poświęcimy małym mławianom wiele uwagi, dlatego wspólne świętowanie przy Estradzie im. Tekli Bądarzewskiej rozpoczniemy już od godz. 12.30. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne Miejskiego Domu Kultury oraz uczniowie mławskich szkół podstawowych i przedszkoli.

Od godz. 11. 00 na terenie całego parku będą odbywać się konkursy i zabawy rozwijające kreatywność. Specjalną ofertę przygotowali harcerze, pracownicy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

Na najmłodszych, już od godz. 10.00 będą czekali sprzedawcy waty cukrowej, popcornu, zabawek, balonów i uwielbianych przez dzieci dmuchanych zjeżdżalni. Każde dziecko, które odwiedzi mławski park musi być przygotowane, że nie szybko opuści jego teren.

Stoisko profilaktyczne Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu to jedno z głównych miejsc, jakie powinny odwiedzić dzieci. Przez zabawę do bezpieczeństwa – tak najprościej można przedstawić cel funkcjonariuszy, którzy przygotują m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy czy akcję pod hasłem „Drugie życie odblasków”. Do dyspozycji najmłodszych będą alkogoogle, autochodziki, rowerowy tor przeszkód, na którym będą odbywały się konkursy z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz bank odblasków – w którym będzie można przetworzyć swój odblask na nowy spersonalizowany.

W tym dniu wiele atrakcji czeka również na dzieci, którym niestraszne wyzwania. Chętni będą mogli wziąć udział w „Muzeobraniu”, czyli poszukiwaniu skarbów na terenie parku, ale również rozwiązywać bajkowe zagadki, łamigłówki czy ćwiczyć umysł, tworząc obrazkowe układanki. Na najmłodsze dzieci na stoisku MBP czekają również kolorowanki i zabawy ruchowe. Oczywiście nie zabraknie również zagadek profilaktycznych, malowania twarzy i animacji, które przygotuje MOPS. Na zabawy harcerskie zaprasza również ZHP. Przy stoisku Ochotniczego Hufca Pracy będzie odbywać się plecenie warkoczyków, malowanie twarzy i skręcanie baloników.

Planowany czas zakończenia imprezy godz. 17.30

O godz. 18.00 odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Cała Mława Biega organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapisy będą prowadzone od godz. 16.30.

Zachęcamy rodziców do wzięcia koców i spędzenia tego czasu jak na rodzinnym pikniku. Teren parku sprzyja rekreacji i można z niego korzystać bez przeszkód. Warto zabrać ze sobą również stare odblaski, które nie są już używane. Funkcjonariusze policji pokażą, jak zmienić je w spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby.