||
||
10 stycznia 2018 r. zapraszamy mławskich melomanów na muzyczną podróż do „Paryża Północy”. Zmysłowe tanga i skoczne charlestony przypomną nam klimat szaleństwa i zabawy, jaki królował w latach 20. minionego stulecia w tętniących życiem kawiarniach i ulicach Warszawy.

Początek wieku dwudziestego w Polsce to przede wszystkim rozwój muzyki filmowej, tanecznej oraz warszawskiego folkloru, dlatego w najbliższym koncercie usłyszymy najpiękniejsze utwory z tego okresu takie, jak: „Dziś panna Andzia ma wychodne”, „Nie ma cwaniaka nad warszawiaka”, muzykę z filmu „Vabank”, „Nic o Tobie nie wiem” czy „Tango andrusowskie”. W repertuarze pojawią się również amerykańskie standardy jazzowe. Na dłużej zatrzymamy się w kabarecie Qui Pro Quo przy ulicy Senatorskiej, który słynął z występów wielkich gwiazd tamtego czasu: Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej, Zuli Pogorzelskiej, Adolfa Dymszy czy Eugeniusza Bodo. 
Na spotkanie z piosenką i muzyką szalonych lat dwudziestych zapraszamy Państwa już w najbliższą środę o godz. 18.00 do sali kina MDK. Wstęp 3 zł.

Nie będzie to jedyne styczniowe spotkanie prezentujące utworu z tamtego okresu historycznego. Już 13 stycznia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się Koncert Noworoczny pt. „Usta milczą, dusza śpiewa”, podczas którego zaśpiewają wybitni artyści, występujący na najwiekszych scenach operowych w Polsce i za granicą. Wiecej na stronie https://mdkmlawa.com/news/704/przed-mlawianami-wspaniale-artystyczne-wydarzenie-koncert-noworoczny-2018