||
||
Wystąpić przed wokalistą legendarnego zespołu TSA – Markiem Piekarczykiem, to już nie lada wyzwanie. W tegorocznej piętnastej edycji Festiwalu ROCKOWANIA wzięło udział dwanaście zespołów, ale pierwszą nagrodę mogła zdobyć tylko jedna formacja muzyczna. Najlepszy okazał się zespół „Sydney Lane” z Olsztyna. Zaskoczeniem był występ czterech mławskich bandów, z których aż dwa stanęły na podium. Drugą nagrodę w muzycznym konkursie wywalczyło „Miasto Wewnętrzne” a trzecia trafiła do rąk członków zespołu „Big Black Cockroaches”. To niezwykły sukces, z którego niezmiernie się cieszymy.

Urozmaicony repertuar, zróżnicowany wiek uczestników i interesujący przekaz – tak można podsumować tegoroczny Festiwal Muzyki Młodzieżowej ROCKOWANIA. Przegląd, który niezwykle humorystycznie poprowadził przewodniczący jury – Marek Piekarczyk, mimo iż nie zgromadził dużej grupy widzów, pokazał, że w polskiej muzyce wciąż przybywa nowych, świetnie zapowiadających się muzyków, doskonale rozumiejących czym jest rock and roll. Wykonawcy biorący udział w konkursie chętnie wykonywali autorskie kawałki również w hallu MDK. Muzyka rozbrzmiewała nie tylko podczas konkursowej rywalizacji, a jej kwintesencję mogliśmy usłyszeć podczas koncertu Marka Piekarczyka, który rozpoczął się o godz. 20.00.

Jury w składzie: Marek Piekarczyk – przewodniczący, Andrzej Świder i Benedykt Dalka postanowiło przyznać następujące nagrody:
NAGRODY GŁÓWNE
I nagroda SYDNEY LANE
II nagroda MIASTO WEWNĘTRZNE
III nagroda BIG BLACK COCKROACHES
WYRÓŻNIENIA
Wyróżnienie dla wokalisty zespołu SYNTHETIC BLAST Jarosława Gajewskiego
Wyróżnienie dla wokalistki zespołu TRANSTIME Anety Tanasiewicz
Wyróżnienie dla wokalisty zespołu MIASTO WEWNĘTRZNE Bartosza Pawłowskiego
Wyróżnienie dla zespołu MARGAJ za brzmienie i profesjonalizm
Wyróżnienie dla zespołu BALONOWY za interesujący przekaz

Wszystkim biorącym udział w przeglądzie gratulujemy doskonałych występów i zapraszamy na kolejny festiwal już za rok. 

{gallery}/imprezy/2017/Rockowania_2017/{/gallery}