||
||
W poniedziałek słuchacze mławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki. Na inauguracji pojawili się przedstawiciele lokalnych władz wraz z Panem Burmistrzem Sławomirem Kowalewskim, wykładowcy i prorektor PWSZ w Ciechanowie oraz kilkudziesięciu słuchaczy UTW. 

Przybyli wysłuchali wykładu inauguracyjnego pt. „Polscy zapomniani wynalazcy, czyli z czego Polacy mogą być dumni”. Doktor Arkadiusz Meller przybliżył historię i dorobek postaci, które wniosły ogromny wkład w rozwój polskiej i światowej nauki. Prelekcja dotyczyła trzech wynalazców – Jana Czochralskiego, twórcy otrzymywania monokryształów krzemu, Stefana Drzewieckiego – pioniera żeglugi podlądowej i lotnictwa, oraz Jana Szczepanika – wynalazcy kamizelki kuloodpornej, który nazywany jest Edisonem polskiej nauki. Głos zabrali również dr inż. Grzegorz Koc – Prorektor PWSZ w Ciechanowie, Burmistrz Miasta Mława oraz Józef Szlachtun – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego UTW. 

Liczba osób biorących udział w wykładach i konwersatoriach utrzymuje się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych, ale cały czas wzrasta liczba osób nowych, które zapisują się na zajęcie. W tym roku Uniwersytet Trzeciego Wieku liczy 180 słuchaczy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku tę grupę zasili kolejnych kilkanaścioro studentów.

Wszystkim studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku na nowy rok akademicki życzymy otwartych głów i chęci do nauki, a tych niezdecydowanych, a chcących rozwijać się artystycznie zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury. W ofercie jest wiele zajęć, w których można uczestniczyć, będąc w każdym wieku.