||
||
Dziewiątego września mławski park bezsprzecznie należał do czworonożnych pupili. Właściciele psów mogli zgłosić psa do konkursu, zobaczyć pokaz szkoleniowy przygotowany przez Klub Owczarka Niemieckiego Związku Kynologicznego w Polsce oraz bezpłatnie zaczipować czworonoga. Każdy zainteresowany adopcją mógł uzyskać informację o psach znajdujących się w schronisku oraz skorzystać z porad behawiorysty. W popularyzację kampanii pod Patronatem Burmistrza Mława zaangażowały się nie tylko jednostki samorządowe, ale również pasjonaci i hodowcy, którzy licznie przybyli na „Piknik z czworonogiem”. 

Niebywałą atrakcją dla widzów, podobnie jak przed rokiem, był pokaz psów, w którym mogły wziąć udział rasowe psy oraz kundelki z Mławy. Oceny psów dokonywało trzyosobowe jury w składzie: Przemysław Pałuba – przewodniczący, Janina Budzichowska i Hanna Matecka-Wieczorek. Jury przyznało nagrody w następujących kategoriach: trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych –  szczenięta, psy dorosłe oraz dyplomy i puchary w kategoriach open. Poniżej podajemy pełną listę nagrodzonych.

NAGRODY W KATEGORIACH WIEKOWYCH
(w kolejności – zajęte miejsce, imię psa, dane właściciela)

Kat. szczenięta
I    ADIS  Renata Ludwiczak
II   PICO  Natalia Brzezińska
III  ŚNIEŻYNKA Karolina Błazińska

Kat. psy dorosłe
I   HOLLY  Katarzyna Goryszewska
II  KORA   Aniela Kowalska
III POPEK Tomasz Szypulski

Kat. seniorzy – brak zgłoszeń – nie przyznano nagród w tej kategorii

KATEGORIE OPEN

Kat. najpiękniejszy pies
MONO Martyna Pszczółkowska

Kat. najpiękniejsza suczka
SUNIA  Julia Bartkowska

Kat. najbardziej utalentowany pies
CYMA Agata Rogozińska

Kat. najbardziej medialna para
OLAF Natalia Pszczółkowska

Kat. nagroda publiczności
POPKORN Zuzanna Kołakowska

W organizację tegorocznej edycji „Pikniku z czworonogiem” zaangażowało się grono ekspertów. Wielu z nich poza merytorycznym wsparciem ufundowało również nagrody dla zwycięzców oraz uatrakcyjniło imprezę. Serdecznie dziękujemy, że tak wiele osób zechciało wziąć udział w spotkaniu, które miało na celu przybliżyć problem bezdomności psów, ich niewłaściwego traktowania oraz  uzmysłowić mieszkańcom, że znęcanie się nad czworonogiem jest przestępstwem, na które powinniśmy reagować.
Serdecznie dziękujemy

Beacie i Tomaszowi Murawskim z Lecznicy i Gabinetu Weterynaryjnego M-WET oraz pracownikom przychodni. Lekarze weterynarii udzielali porad mieszkańcom i bezpłatnie czipowali psy. Właściciele ufundowali również nagrody dla zwycięzców (przysmaki dla czworonogów, pojemniki na karmę, książki oraz nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie).

Przemysławowi Pałubie – przewodniczącemu jury oraz panom szkoleniowcom z Klubu Owczarka Niemieckiego Związku Kynologicznego w Polsce. Klub przygotował wspaniały pokaz szkoleniowy, a Pan Przemysław Pałuba doskonale objaśniał, w jaki sposób należy uczyć psa posłuszeństwa, i jak reagować w sytuacji, kiedy pies nas zaatakuje.

Janinie Budzichowskiej i Hannie Mateckiej-Wieczorek, które wraz z przewodniczącym dokonywały wyboru najlepszych mławskich czworonogów.

Urszuli Aptowicz i Urszuli Kupińskiej z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Mława za przygotowanie materiałów informujących o czipowaniu oraz prezentacji psów, które czekają na swoich nowych właścicieli w schronisku „Nadzieja” w Napierkach.

Wszystkim osobom biorącym udział w panelach dyskusyjnych: Annie Pawłowskiej, Urszuli Aptowicz, Tomaszowi Murawskiemu i Włodzimierzowi Kołakowskiemu.

Prowadzącym imprezę  – Magdalenie Grzywacz i Katarzynie Kaszubie

Przedstawicielom lokalnych mediów, którzy nagłaśniali akcję na stronach internetowych oraz wzięli udział w wyborze „Najbardziej medialnej pary”

oraz wszystkim mieszkańcom licznie przybyłym na spotkanie w parku miejskim.

{gallery}/imprezy/2017/Wystawa_psow_2017{/gallery}

Przypominamy, że aby zaadoptować zwierzę, należy zgłosić się do lecznicy, z którą Miasto ma podpisaną umowę – do gabinetu weterynaryjnego M-WET przy ul. Wójtostwo 2 w Mławie ( tel. 23 654 94 44)  lub do schroniska „Nadzieja” w Napierkach (tel. 785 331 365).