||
||
Wczoraj Polacy w całym kraju świętowali kolejną rocznicę zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej, której kluczowym momentem przesądzającym o losach ojczyzny była bitwa warszawska. Mławianie 97. rocznicę tego wydarzenia oraz Święto Wojska Polskiego uczcili w wyjątkowy sposób, m.in. uczestnicząc we mszy świętej odprawionej za poległych bohaterów naszej ojczyzny, składając kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy walczących za Polskę w 1920 r., oraz przybywając na koncert, podczas którego odegrane i odśpiewane zostały najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu artystów związanych z domem kultury.

Na estradzie w parku zaprezentowała się Mławska Orkiestra Dęta oraz Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” i soliści: Eliza Krzykowska, Agata Grzegorczyk, Anna Ronkiewicz, Michał Gogolewski oraz Damian Wasiak. Repertuar, w którym znalazły się znane utwory sławiące polskich bohaterów zachwycił publiczność. Mieszkańcy miasta z nieukrywanym wzruszeniem włączyli się do wspólnego śpiewania, a po zakończeniu występów nagrodzili wykonawców owacją na stojąco.
Tego roku, 15 sierpnia świętowaliśmy w ciszy i skupieniu, pamiętając o męstwie ludzi, którzy poświęcili życie w obronie Polski. Koncert był doskonałym dopełnieniem tego święta. Dzięki zaangażowaniu osób, które  brały udział w przygotowaniach koncertu mogliśmy poczuć niezwykłą atmosferę towarzyszącą obchodom tego wydarzenia, które jest świętem nie tylko wojska, ale również wszystkich obywateli naszego kraju. Dziękujemy artystom i wszystkim przybyłym, którzy uczestniczyli w obchodach rocznicowych. 

{gallery}/imprezy/2017/15_sierpnia/{/gallery}