||
||
Od 17 lipca w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbywają się zajęcia z zagranicznymi wolontariuszami. W tym roku gościmy studentów z Iranu, Chin i Korei.  Dzieci i młodzież z Mławy mogą w ich towarzystwie  nie tylko szlifować znajomość języka angielskiego, ale poznawać kulturę i tradycje tych odległych krajów, z których przyjechali wolontariusze.

Edukacja międzykulturowa to bardzo ważny element projektu – dlatego również my postanowiliśmy pokazać naszym gościom malutki kawałek naszej tradycji i obyczajów.
Po raz kolejny korzystaliśmy z gościnności Państwa Rafała i Agnieszki Nowakowskich i wyruszyliśmy do Radzanovii, a tam czekało już na nas mnóstwo atrakcji: pieczenie podpłomyków, jabłek w cynamonie, lekcja kaligrafii, poznaliśmy tajemnice ziół i smakowaliśmy samych pyszności: kompotu z rabarbaru, wiejskiego chleba z masłem, smalcu z ogórkami kiszonymi, naszych podpłomyków z prawdziwym miodem.
Było wspaniale – liczymy, że dla naszych gości był to doskonały wstęp do poznania naszych polskich obyczajów. A w przyszłym tygodniu czekają nas jeszcze międzykulturowe warsztaty kulinarne, zwiedzanie Mławy i dalsze przełamywanie barier w swobodnym posługiwaniu się językiem angielskim.

{gallery}/imprezy/2017/Polish_Pats/{/gallery}