||
||
W ostatni piątek zakończyliśmy wspólne zajęcia z wolontariuszami z AIESEC – przypomnijmy, w tym roku naszymi gośćmi byli Tony/Yanbo z Chin, Ester z Korei i Pegah z Iranu. Przez dwa tygodnie odbywały się wspólne spotkania razem z uczestnikami warsztatów z Mławy, podczas których można było podszkolić swój angielski, jak i zapoznać się z kulturą, tradycją i obyczajami z innych stron. 

Oprócz zajęć w MDK-u zwiedzaliśmy też Mławę, jak i jej krajoznawcze i historyczne okolice. Ostatnie dni spędziliśmy bardzo aktywnie – wzięliśmy udział w  prezentacji mławskich zabytków przygotowanej przez pana Roberta Zaborowskiego. Było wspólne międzynarodowe gotowanie – za co bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mławie, która udostępniła nam profesjonalną salę z najnowszym sprzętem kuchennym. W końcu był też relaksujący odpoczynek nad Zalewem Ruda, który bardzo się naszym gościom spodobał. Zwiedzaliśmy też miejsca ważne dla historii Mławy, tj. Pomnik Polskiego Piechura, Mauzoleum Żołnierzy Września na Uniszkach Zawadzkich, a także cmentarz żołnierzy niemieckich w Mławce.
Ostatniego dnia pobytu wolontariuszy z AIESEC odbyło się spotkanie z Burmistrzem Mławy Sławomirem Kowalewskim. Młodzież z zagranicy otrzymała pamiątkowe albumy. Burmistrz poświęcił także dłuższą chwilę na podsumowanie historii miasta i jego tożsamości, bieżący rozwój infrastruktury oraz rozmowę o międzynarodowej współpracy. Warsztaty zakończyła wspólna nauka tańców ludowych, jak zawsze energetycznie poprowadzona przez Ewę Koźlakiewicz!
W warsztatach uczestniczyli: Milena i Dominik Soha, Marta Brzozowska, Wiktoria Jackowska, Aleksandra Zembrzuska, Wiktor Szymański, Julia Bąk, Katarzyna Orkwiszewska, Łukasz Kęsicki, Larysa Orłowska, Weronika Morzyc, Patrycja i Natalia Stypik, Olga Kulasińska, Anna Osolińska, Klaudia Wesołek, Maja Jastrzębowska i Leonard Laskowski.

Dodatkowo pomocą w trakcie projektu służyli Maciej Cęcelewski i Mateusz Czerwiński. Opiekunami z ramienia MDK-u byli pan Oskar Szmidt oraz Hanna Matecka – Wieczorek.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w zajęciach – a także ich rodzicom i ich najbliższym – za możliwość aktywnego uczestniczenia dzieci i młodzieży w tych spotkaniach, które świadczą przecież także o ich wysokiej kulturze osobistej, o ich wspaniałym kontakcie z osobami pochodzącymi z innych kultur – i które stają się także naszą wizytówką Polski i Mławy w świecie.
 

{gallery}/imprezy/2017/Warsztaty_Aiesec/{/gallery}