||
||
Już w najbliższą niedzielę (30 lipca) odbędzie się Piknik Integracyjno-Profilaktyczny organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich DROGA. Partnerami tej akcji jest Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejski Dom Kultury. 


W programie przewidziane są występy artystyczne, w tym koncerty zespołu DUO i grupy ZAKRĘCENI POZYTYWNIE oraz zabawy z animatorami. Firma TAKT z Przasnysza przygotowała wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w sportowych i tanecznych konkursach oraz zabawach z chustami i tunelami animacyjnymi. Wytyczona będzie również strefa malucha, a na placu pojawią się mega maskotki m.in. Myszka Miki. Nie zabraknie również gier i konkursów dla dorosłych. Ostatnim punktem programu jest taneczna zabawa z zespołem TAKT. Zakończenie pikniku o godz. 21.00.

Stowarzyszenie „Droga”  powstało z nieformalnej grupy abstynenckiej działającej od 3 lat w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Zarejestrowane zostało 31 grudnia 2015 r. Głównym celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności na rzecz ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych substancji chemicznych oraz uzależnień behawioralnych (np. zakupoholizm, internet, hazard itp.). Celem stowarzyszenia jest też chęć niesienia pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej w tym również pomocy w rozwiązywaniu ich skomplikowanych problemów życiowych. Cele te realizowane są na wielorakie sposoby takie jak prowadzenie działalności informacyjnej, profilaktycznej, abstynenckich grup spotkaniowych, grup wsparcia, klubów itp. Źródło https://www.facebook.com/pg/droga.mlawa/about/?ref=page_internal