|||
|||
W przyszłym miesiącu pojawi się wiele ciekawych propozycji dla wielbicieli efektów specjalnych. W sierpniowym repertuarze będą królować animacje, ale również dobre rozrywkowe kino. Starcia gigantów, opowieści osnute na faktach oraz bohaterowie rodem z baśni i legend, po lipcowej przerwie ponownie zagoszczą na dużym ekranie Kina KOSMOS. 

Chyba każdy kinoman czekał na taki wysyp filmowych superhitów. Wielu z naszych widzów, szczególnie tych najmłodszych, już wkrótce zobaczy MINIONKI, SMERFY czy AUTA 3, ale to, co przygotowaliśmy to niekończąca się lista tytułów, które z pewnością przyciągną nie tylko wielbicieli familijnych produkcji, ale również historii poniekąd już znanych, a dziś inaczej przedstawionych i równie frapujących, co ich pierwsze wersje.

Początek miesiąca będzie należeć do Alexa Kurtzmana i jego filmu MUMIA. Księżniczka Ahmanet spiskująca z Setem i dążąca do unicestwienia ładu we wszechświecie ponowie odrodzi się za sprawą niezwykle zachłannego amerykańskiego żołnierza. Wcielający się w rolę upatrującego zysku Nicka Martona –  Tom Cruise, z pewnością stanowi jeden z najjaśniejszych punktów tej produkcji, która jest mieszanką filmu akcji i horroru, z lekką dawką humoru nadającego jej komediowy ton. Przez moment pojawi się również wątek romansowy, ale to rzecz normalna, gdyż kto, jak nie kobieta potrafi skutecznie pokrzyżować plany mężczyźnie, który przecenia swoje możliwości.

Podobno istnieje wiele odwiecznych prawd, ale o tym, że Transformery odegrały znaczącą rolę już w trakcie średniowiecznych bitew, słyszało zapewne niewielu. Reżyser filmu TRANSFORMERS: OSTATNI RYCERZ próbuje nas przekonać, że na historię świata można spojrzeć z przymrużeniem oka i doskonale się przy tym bawić. Robiące ogromne wrażenie efekty specjalne, dynamika obrazu i odwzorowanie Anglii sprzed V wieku, nadają temu filmowi zupełnie nowy, nieszablonowy wyraz, który chcąc nie chcąc, pozostaje nadal z lekka naciąganą historią dla kochających kinematograficzny miszmasz i poprzednie części Transformersów.

Początek miesiąca to czas, w którym wolne powinni zarezerwować sobie nasi najmłodsi widzowie. Pierwszy tydzień zaczynamy od projekcji filmu SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI. Smerfetka, Ciamajda, Ważniak i Osiłek dotrą do miejsca, gdzie prawa ustalają niebieskie dziewczyny i nie będą one podobne do uwielbianej przez nich nobliwej blondwłosej piękności. Oczywiście ten zew przygody porwie również Gargamela, który nie odmówi sobie przyjemności pogoni za magicznymi stworkami. Równie zabawna okaże się opowieść o Minionkach. GRU, DRU i MINIONKI to film, w którym możemy odnotować wiele nowości, a historia bohaterów będzie zmieniać się jak w kalejdoskopie. Gru straci pracę, pozna swojego brata bliźniaka i stoczy walkę w Baltazarem Brattem, beniaminkiem Hollywood, który postanawia zdominować świat za utratę uwielbienia i sławy. Dobrych bajek z morałem nie zabraknie również w kolejnym tygodniu, kiedy to na ekranie kina Kosmos pojawią się AUTA 3. Zygzak McQueen znów powróci na tor, ale zmierzy się z posiadaczem dużo szybszych czterech kółek. Różnice w metryce, jak się przekonamy, bywają nie do przeskoczenia, ale dla świetnych gagów, efektywnych scen i mądrej puenty na pewno warto wybrać się na ten film.

Od 9 sierpnia do kina zapraszamy wszystkich wielbiciela Marvela na kolejny reboot o człowieku pająku SPIDER-MAN:HOMECOMING. Tytułowy Spider-Man powraca, by po raz kolejny stoczyć walkę z przedstawicielem przestępczego świata. Złoczyńca Vulture okaże się trudnym przeciwnikiem, ale dla Petera Parkera i jego mentora Tony’ego Starka nie ma rzeczy niemożliwych. Ostateczne starcie to tylko kwestia czasu, który gra na korzyść młodego bohatera i jego nadal nieujarzmionych supermocy.

Dla kinomanów uwielbiających spektakularne starcia, w połowie miesiąca zaplanowaliśmy dwa wspaniałe filmy pokazujące zbrojny konflikt dwóch zwaśnionych stron. W WOJNIE O PALENTĘ MAŁP zobaczymy walkę Cezara – przedstawiciela małpiej populacji z bezwzględnym Pułkownikiem, który za nic ma dotychczas zawarte rozejmy. Mocno zarysowane odwołania do historii politycznej XX wieku sprawiają, że widz pod woalką science-fiction dostrzeże wyraźne analogie do sytuacji, o których każdy obywatel starego kontynentu chciałby jak najszybciej zapomnieć. Apogeum wojennych zmagań zobaczymy również w produkcji DUNKIERKA, na którą czekało zapewne wielu entuzjastów batalistycznych scen. Trzymający w napięciu do ostatnich minut film to propozycja, dla tych którzy nie boją się prawdziwych, hiperrealistycznych przedstawień zagłady. By nieco skruszyć ten pochłaniający bez reszty żywioł śmierci, alianccy żołnierze otoczeni przez niemiecką armię, będą musieli pokazać niezwykle ludzką twarz i słabość, o której często nie mówi się w koszarowym świecie. DUNKIERKĘ zagramy również w dniach 21-23 sierpnia oraz w niedzielę po obchodach upamiętniających bitwę pod Mławą (27 sierpnia). Wszystkich zaintersowanych historią zapraszamy na pola w Uniszkach Zawadzkich (26 sierpnia) i dzień wcześniej do centrum miasta na widowisko „Nalot bombowy na Mławę”.

Na zakończenie miesiąca warto poprawić sobie humor polską komedią Juliusza Machulskiego VOLTA. Klasyk polskiej komedii powraca z nową produkcją, w której zobaczymy m.in. Cezarego Pazurę, Olgę Bołądź, Jacka Braciaka czy Andrzeja Zielińskiego. Intryga i pogoń za zaginionym skarbem polskiego króla może wciągnąć nie tylko wielbicieli szpiegowskich i humorystycznych historii, które wyjątkowo przeniosą się w piękne ulice zabytkowego Lublina, ale również krytyków polskiej rzeczywistości. W filmie możemy odnaleźć odniesienia do sceny politycznej i charakterystyczne postaci, które rozbawią do łez niejednego ponuraka. Zapraszamy.