|||
|||
Już za niespełna kilka dni, wszyscy mieszkańcy powiatu będą świętować 588 rocznicę nadania Mławie praw miejskich. Z tej okazji, jak zwykle organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na festiwalu Summer City Festival wystąpią, takie gwiazdy jak: zespół Video, Bracia, Megitza Trio – z charyzmatyczną wokalistką Małgorzatą Babiarz oraz lokalni wykonawcy Heaven i Tacton. Będzie więcej rockowej muzyki, ale nie zapominamy o fanach nieco lżejszych brzmień. Swoje największe hity zaśpiewają Kasia Popowska i Antek Smykiewicz, a do tańca porwie publiczność dico-polowa grupa Exaited. Godziny występów zespołów podane są na plakacie promującym Dni Mławy. 

Mamy również fantastyczną informację dla fanów dwóch kółek. W tym roku, 8 lipca głównymi ulicami miasta przejedzie parada motocyklistów. Platforma z tancerzami i szpaler motocyklistów wyjedzie o godz. 14.00 z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Motocykliści przejadą ulicami Kopernika – Marszałkowską – Studzieniec – Napoleońską – Sienkiewicza – Grzebskiego – Stary Rynek – Padlewskiego – Dobrą – Wójtostwo – Załeskiego, a później powrócą na MOSiR.

Od godz. 15.00, jak co roku zapraszamy mieszkańców na plac za Hotelem Mława, tam rozpoczniemy koncertowe lato.

Pierwszego dnia, 8 lipca, od 9.00 zapraszamy również na Jarmark Wojciechowy i Mławskie Targi Przemysłowe. Na ulicach Chrobrego i 3 Maja swoje stoiska wystawią rękodzielnicy, kolekcjonerzy oraz przedsiębiorcy. Podczas jarmarku będzie można również kupić pamiątki z Mławy.

Firma eventowa Palazzi, która już po raz czwarty przygotowuje w naszym mieście Summer City Festival, zadbała w najdrobniejszych szczegółach, nie tylko o przygotowanie scenicznego show, ale także atrakcji dla osób w różnym wieku. Dla najmłodszych zostanie wydzielona specjalna strefa zabaw. W lunaparku pojawią się jedne z najnowocześniejszych karuzeli w Europie, a dzieci będą mogły uczestniczyć w konkursach i zabawach przygotowanych przez animatorów. W tym roku będziemy mogli również podziwiać tancerzy z całej Polski. W specjalnej strefie tańca odbędą się pokazy różnych stylów tanecznych. Na zakończenie wieczoru o godz. 22.45 zapraszamy na klubową imprezę, którą rozkręcą Kalwi&Remi.

Drugi dzień zapowiada się równie obiecująco. Na scenie wystąpi zespół Bracia oraz Megitza Trio z wokalistką Małgorzatą Babiarz, która od niedawna promuje nasze miasto. Podczas swojego występu Megitza Trio zaprezentuje piosenkę specjalnie skomponowaną dla mławian. Na scenie zaśpiewa również zespół Ampera, grający akustyczny rock. Jak, co roku będzie dużo stoisk handlowych i gastronomicznych.

Zachęcamy do polubienia fanpage’a Summer City Festival i przyłączenia się do wydarzenia
O wszystkich nowościach będziemy informować na bieżąco również na stronie Miejskiego Domu Kultury i facebookowym profilu instytucji. Świętujcie z nami DNI MŁAWY!