|||

|||

W maju w filmowym terminarzu pojawią się hity kina science fiction, kryminał inspirowany prawdziwymi wydarzeniami oraz koprodukcje z udziałem najlepszych polskich aktorów. Zaskoczymy również animacjami DZIECIAK RZĄDZI i RIKO PRAWIE BOCIAN oraz przypomnimy dzieciństwo pokoleniu, które dorastało w latach 90.

Kolejny miesiąc przyniesie nie tylko zmiany pogodowe. Mławianie będą mogli korzystać ze słonecznych kąpieli i zachwycać się sprzyjającą aurą, a po długim popołudniowym spacerze skorzystać z wiosennej oferty filmowej Kina KOSMOS. Największy wybór mają fani kina akcji i fantastyki.

Na seanse w pierwszym tygodniu zapraszamy wielbicieli kina drogi i telewizyjnej serii o superbohaterach walczących z Ritą Repulsy. 1-7 maja na dużym ekranie pokażemy dramat historyczny BIKINI BLUE, którego twórca przeniesie naszych widzów do Wielkiej Brytanii lat 50. oraz POWER RANGERS – filmową wersję serialu dla młodzieży, który w końcówce poprzedniego stulecia podbijał medialny rynek. Historia polsko-angielskiego małżeństwa, niemogącego się pozbierać po wojennej traumie i szukającego wyjścia z impasu, z pewnością zachwyci kinomanów gustujących w wysmakowanych plenerach i stylistyce minionej epoki. Tych widzów, u których więcej nostalgicznych wspomnień wywołuje rzut oka na zielonego lub czarnego wojownika zapraszamy na godz. 19.00.

10 maja w Kinie KOSMOS powinni pojawić się wszyscy fani sequelu SZYBCY I WŚCIEKLI. Ósma część serii nieszczególnie zaskoczy kinomanów oswojonych ze stylistyką tej produkcji. Kino akcji rządzi się swoimi prawami – nie zabraknie wybuchów, spektakularnych pościgów na zamarzniętych zbiornikach wodnych i gonitw po ulicach Nowego Jorku. Seanse do 14 maja o godz. 17.00 i 19.30. To będzie podwójna dawka mocnych wrażeń.
 
Drugi weekend maja należy do naszych najmłodszych widzów. O godz. 15.00 zapraszamy rodziców i dzieci na animację DreamWorks DZIECIAK RZĄDZI. Mały elegant w dobrze skrojonym garniturku może niepostrzeżenie, nie tylko wywinąć psikusa, ale skutecznie umilić życie swojemu rodzeństwu. Twórcy „Madagaskaru” postawili na pochwałę dziecięcości, więc rodzice nie powinni się obawiać, że za przykładem głównego bohatera maluchy postanowią styranizować dom i wprowadzą korporacyjny porządek.
 
W trzecim tygodniu na sali kina powinni zasiąść entuzjaści kryminału i filmów Kasi Rosłaniec. Nagłośniona medialnie historia polskiego pisarza, który cztery lata po wydaniu powieści AMOK, został skazany za morderstwo, to już doskonały materiał na scenariusz, a jeśli doda się do tego mroczność ze skandynawskiego thrillera, fantazje i sny oraz intrygę meandrującą od jednej do drugiej postaci, to możemy stracić poczucie czasu i zostać na kolejny seans filmowy. SZATAN KAZAŁ TAŃCZYĆ to opowieść o zagubieniu, cieniach i blaskach sukcesu oraz rozpadzie międzyludzkich relacji, które opierają się powierzchownych uczuciach i kończą wraz z nastanie kolejnego ranka. Bardzo sugestywne przesłanie i mocno wbijająca się w świadomość puenta, pokazuje, co jest sensem życia pokolenia dzisiejszych 20 i 30-latków.
 
Na zakończenie miesiąca dobrze wybrać się w podróż, choćby nawet miała się ona kończyć w odległej galaktyce. Mroczny i pełen tajemnic świat zamieszkiwany przez androida Davida z filmu OBCY:PRZYMIERZE może skłonić do ucieczki z kosmicznego statku, ale najmłodsi kinomani mogą czuć się zupełnie bezpieczni, jeżeli zechcą podbijać podniebne przestrzenie z wróblem RIKO. Ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, marząca o karierze gwiazdy disco bez wątpienia zaintryguje naszych małych widzów i wywoła niezapomniane wrażenia. Na finał przygotowaliśmy nie lada gratkę dla fanów Marvela. STRAŻNICY GALAKTYKI vol 2 stawią czoło nowym niebezpieczeństwom, a Peter Quill pozna prawdę o swoim ojcu. Tego nie możecie przegapić. Zapraszamy.