||
||
Wczoraj w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 62. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.Jury w składzie Edyta Bojkowska – Kolak, Edyta Suszek oraz Łukasz Chocholski oceniali uczestników w turnieju recytatorskim oraz poezji śpiewanej.

Ostatecznie z 15 zgłoszonych osób w dniu konkursu wystartowało dziesięcioro. Wiosenna pogoda pokrzyżowała szyki niektórym z młodych wykonawców, którzy ze względu na przeziębienia zmuszeni byli zrezygnować z występu.
LAUREACI OKR
Nagrody otrzymali: w Turnieju Recytatorskim:
I. MIEJSCE  Maja Góralczyk  z I LO w Mławie
II. MIEJSCE  Rut Tokarska  z I LO w Mławie
III. MIEJSCE  Andżelika Raniszewska  z ZS nr 4 w Mławie
 
W Turnieju Poezji Śpiewanej:
I. MIEJSCE zajęła Oliwia Szczepańska z I LO w Mławie.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom, a także ich opiekunom za podjęty trud przygotowań: odpowiedniego doboru repertuaru oraz czasu poświęconego na aranżację recytatorską czy muzyczną, jak i samego występu. Mamy także nadzieję, iż w przyszłym roku zgłosi się i zmagania podejmie jeszcze większa ilość osób chętnych do spotkania poświęconego słowu – w tak wielu jego wariantach. W tym roku powiat mławski na PRZEGLĄDZIE WOJEWÓDZKIM w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” – Kuźnia Artystyczna w Radomiu w dn. 22 – 23 kwietnia 2017 roku reprezentować będą: Maja Góralczyk i Oliwia Szczepańska.
 
 
Gratulujemy serdecznie laureatom i życzymy powodzenia w dalszych etapach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. 

{gallery}/imprezy/2017/OKR_2017/{/gallery}