||
||

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury byliśmy świadkami, jak osiemnaścioro uczestników stanęło do rywalizacji o pierwszą nagrodę w powiatowym konkursie MY TEŻ MAMY TALENT. Trzecia edycja nieco różniła się od poprzednich, gdyż jury wyłoniło dwóch zwycięzców – jednego w kategorii indywidualnej, a drugiego spośród zespołów.

Był to bardzo emocjonujący dzień, a komisja stanęła przed trudnym wyborem. Na scenie MDK widzieliśmy występy taneczne, wokalne, akrobatyczne oraz prezentacje teatralne i recytatorskie. W kategorii indywidualnej główną nagrodę otrzymała Oliwia Brzozowska z ZPO nr 2 w Mławie, która zachwyciła jury wykonaniem utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Anny Olszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Jej głosowa interpretacja wiersza „Lokomotywa” był dużą niespodzianką i wywołała burzę oklasków. Nie było to jedyne wyróżnienie, które trafiło do uzdolnionej młodzieży z Dąbrowy. W kategorii zespoły otrzymała je również Julia Szprengel, Klaudia Dudzińska, Bartosz Pakuszewski, Blażej Gralewicz oraz Weronika Przybysz – grupa uczniów, którzy wystąpili z mini spektaklem pt. „Najdłuższa podróż”. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów wywalczył duet – Kornelia Żak, Zuzanna Rzeplińska, które zaprezentowały swoje sportowe umiejętności w układzie gimnastyczno-tanecznym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy im wielu sukcesów. Zapewne będą mieli jeszcze wiele okazji do zaprezentowania swoich talentów, a my spotkamy się z nimi przy okazji kolejnych konkursów.

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie oraz Miejski Dom Kultury.

{gallery}/imprezy/2017/My_tez_mamy_talent/{/gallery}