||
||
W dniach 13-26 lutego, przez trzy dni w tygodniu, dzieci z Mławy mogły rozwijać swoje artystyczne zainteresowania i oglądać kinowe animacje wyświetlane w Kinie KOSMOS. Popularnością cieszyły się zarówno zajęcia plastyczne, jak i taneczne, a co najważniejsze powrócili do nas uczestnicy ubiegłorocznych ferii, którzy te kilka dni postanowili po raz kolejny spędzić z Miejskim Domem Kultury.

Po zakończeniu ferii przyszedł czas na podsumowanie i wyrażenie naszego zadowolenia. W tym roku w zajęciach organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Mławie wzięło udział 62 uczestników. Chłopcy i dziewczęta mogli integrować się, pracując w małych grupach, co bardzo sprzyjało zawieraniu nowych znajomości. Na zajęciach plastycznych dzieci przygotowywały papierowe smoki, instrumenty, a także tworzyły bałwany z foliowych torebek i gazet. Naszym celem było pokazanie, że metodą recyclingu można uzyskać bardzo ciekawe i praktyczne przedmioty. Panie pracujące z młodymi podopiecznymi były pod wrażeniem ich twórczej wyobraźni i inwencji, jaką wykazywali przy każdym nowym zadaniu. Niektórzy z nich równie dobrze radzili sobie w zajęciach tanecznych – doskonale zapamiętywali kroki i niczym profesjonalni tancerze powtarzali układy przygotowane przez instruktorów. Do MDK przybyli również mali entuzjaści kina. Łącznie na dziewiętnastu projekcjach filmów dla najmłodszych, odbywających się przez cały okres ferii w Kinie KOSMOS z naszej oferty skorzystało 2 242 widzów. To imponujący wynik, świadczący, że mamy w naszym mieście wielu fanów animacji i filmów familijnych. Specjalnie dla nich w nowym terminarzu pojawi się film SING. Na projekcje tej muzycznej animacji zapraszamy ich już 10 marca.
Wspólna zabawa była podstawą naszych spotkań i mamy nadzieję, że każde dziecko przychodzące do MDK spędziło ten czas miło i niebanalnie. Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić ich do kolejnych artystycznych spotkań już w przyszłym roku. Odwiedzajcie nas i rozwijajcie swoje talenty.

{gallery}/imprezy/2017/Ferie_2017/{/gallery}