||
||
17 grudnia mławianie byli świadkami niezwykłego koncertu przygotowanego przez dzieci, młodzież i dorosłych. Uroczysta oprawa, okolicznościowe przemówienia z okazji zbliżających się Świąt i życzenia niosące nadzieję i pomyślność na kolejny 2017 rok, dopełniły ten emocjonujący muzyczny spektakl, w którym najmłodsi wzruszali do łez i wywoływali uśmiech na ustach zgromadzonych, a starsi zachwycali umiejętnościami i wprowadzali w nastrój zadumy, przygotowujący nas na przyjście Chrystusa.

Sobotnie spotkanie z kolędą rozpoczęło się o godz. 16.00, i jak co roku skupiło wielu mławian. Mieszkańcy mogli wysłuchać najpiękniejszych pastorałek i bożonarodzeniowych pieśni w wykonaniu młodych artystów Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie i Miejskiego Domu Kultury. Na scenie zaprezentowały się zespoły, soliści, a także recytatorzy – osoby dorosłe, i te dopiero rozpoczynające swoją przygodę teatralną. Niektórzy z nich od razu zachwycili mławską publiczność i zostali zauważani. Dziękujemy im za przygotowanie tak spektakularnego widowiska i poświęcenie swojego wolnego czasu. Efekt przekroczył nasze oczekiwania, a to najlepsza rekomendacja. Na zakończenie programu artystycznego przy akompaniamencie Mławskiej Orkiestry Dętej odśpiewano znane, polskie kolędy. Symboliczne przełamanie chleba podczas wigilii miejskiej nabrało szczególnego znaczenia. Było to spotkanie nie tylko lokalnej społeczności i jej przedstawicieli, ale przede wszystkim ludzi gotowych do okazywania ciepłych gestów i życzliwości, bez której nie bylibyśmy w stanie budować naszej małej ojczyzny. Rodzinna atmosfera przeniosła się również do namiotu, gdzie częstowano wigilijnymi specjałami naszych lokalnych restauratorów.
Wszystkim, którzy dołożyli choćby najmniejszą cegiełką do tego miejskiego wigilijnego spotkania składamy serdeczne podziękowania. Poniżej zamieszczamy listę firm przygotowujących dania na wigilię miejską w 2016 roku.

MIRELLA Stołówka przy SP nr 1 w Mławie
SMERFUŚ Stołówka przy SP nr 7 w Mławie
Restauracja AMBROZJA
Restauracja U KUBARY
Hotel MŁAWA
Restauracja INKA
Restauracja U TOMKA
Zajazd PASYMOWSCY
Stołówka przy Komendzie Powiatowej Policji
Piekarnia SZCZEPKOWSCY

{gallery}/imprezy/2016/Wigilia_miejska_2016/{/gallery}