||
||
V Międzynarodowy Plener Malarski „MAZOWSZE PÓŁNOCNE PĘDZLEM MALOWANE – MŁAWA 2016” jest kontynuacją plenerów zapoczątkowanych przez Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki w roku 2009. W tegorocznym plenerze udział wzięło 9 artystów.

Mimo że sztuka w ogóle, a malarstwo w szczególności nie wydaje się być ważną potrzebą w naszym kraju, podjęliśmy kolejny trud zorganizowania spotkań plenerowych. Mamy nadzieję, że spotkanie z malarzami przeniosło nas ze świata pośpiechu, kalkulacji i piętrzących się zadań do świata piękna, który daje chwilę wytchnienia. Natomiast sam wernisaż dał jakąś namiastkę wielkiego świata.
Plener trwał od 2 do 16 października 2016 r. Organizatorem był Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki w Warszawie. Plener zrealizowano dzięki sponsorom takim jak: Samorząd Miasta Mławy (wydanie katalogu poplenerowego), Samorząd Powiatu Mławskiego (noclegi w Bursie Szkolnej), Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie CEDROB (wyroby firmowe), Bank Spółdzielczy w Płońsku Grupa BPS (dofinansowanie), „U KUBARY” Restauracja Włodzimierz Kubarski, PIEKARNIA Radosław Gawarecki.
Wernisaż wystawy poplenerowej odbył się w dniu 15 października (sobota) 2016 roku o godzinie 16.00 w Galerii FOYER. Wystawa obrazów będzie trwała do 23 października. Można na niej obejrzeć 44 obrazy w różnych technikach: olej, akryl, rysunek piórkiem na papierze oraz prace wykonane techniką własną autora. Zaproszenia i plakaty na wernisaż przygotował Waldemar Stepnowski.

Malarze biorący udział w plenerze:           

1.      Nino Ajdinoviċ – urodzony w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina)

2.      Tomasz Awdziejczyk – Warszawa

3.      Jan Brodziak – Warszawa

4.      Igor Drozd – Duszyński – Luboml (Ukraina)

5.      Janusz Grzegorczyk – Dąbek

6.      Ewa Karolina Osowska – Mława

7.      Wojciech Rutkowski – Mława

8.      Jolanta Smykowska – Sierpc

9.      Waldemar Stepnowski – Ciechanów

Dzień po zakończeniu pleneru w dniu 16 października 2016 r. o godz. 12.00, odbył się następny wernisaż, uczestnika pleneru Igora Drozda – Duszyńskiego z Ukrainy. Jego malarstwo można oglądać do 7 listopada 2016r. w Galerii „U KANTEGO” w Podziemiach Kościoła Przemienienia Pańskiego, Mława Wólka, ul. Graniczna 86.

{gallery}/imprezy/2016/Wernisaz_V_Plener/{/gallery}