|||
|||
Wraz z początkiem kolejnego miesiąca przygotowaliśmy dla naszych najwierniejszych widzów propozycje, wobec których trudno przejść obojętnie. Na dużym ekranie w listopadzie będzie można zobaczyć najnowszą część PITBULLA, DZIEWCZYNĘ Z POCIĄGU oraz INFERNO. Poza tym w repertuarze królują, aż trzy doskonałe tytuły animacji, dopiero co wkraczających do polskich kin. Zapowiada się obiecująco!

Kinową przygodę rozpoczynamy od filmu Tima Burtona OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE, będącego adaptacją powieści Ransona Riggsa. Opowiedziana ze swadą historia młodego bohatera Jacka z pewnością zainteresuje fanów książki, ale również wielbicieli dobrych filmów przygodowych, którzy lubią poczuć dreszczyk grozy. Podróż do Walii dla głównego bohatera to nie tylko wędrówka przez zawiłe tajemnice z przeszłości, ale również okazja do zetknięcia się ze światem dotąd nieznanym, zanurzonym w mrocznej rzeczywistości i walce dwóch ścierających się mocy. Film godny polecenia, szczególnie tym, których Burtonowska estetyka ujęła już w poprzednich produkcjach.

Sądząc po zestawieniu repertuarowych propozycji nie szybko zrezygnujemy z licznych odwołań do literackich pierwowzorów. W tym samym tygodniu zaprosimy kinomanów na jeszcze jeden filmowy hit skrojony, tym razem z powieści INFERNO Dana Browna. Odkrywanie sekretów renesansowych arcydzieł w towarzystwie uroczej przewodniczki z pewnością wciągnie nie tylko samego profesora Roberta Langdonema, ale pozwoli wypłynąć na szerokie wody również specom od okrywania zagadek sprzed wieków. Uprzedzamy, że pojawiające się, jak króliki z kapelusza rozbieżności w śledztwie mogą wyprowadzić na manowce nawet wytrawnego detektywa. W głównej roli Tom Hanks.

W pierwszym tygodniu z przymrużeniem oka potraktujemy również bajeczki o bocianach przynoszących dzieci. W animacji BOCIANY producenci wykonali fabularny skok z wysokości i stworzyli opowieść najwyższych lotów. Dosłownie i w przenośni, gdyż nasi bohaterowie nie boją się brylować w przestrzeni, choć zawodowo są związani ze światowym gigantem internetowej sprzedaży. Nieco przyziemne sprawy zaprzątają głowę tych jakże mądrych ptaków, z których każdy walczy o najwyższe stanowisko w firmie, ale z pewnością istnieje coś, co byłoby w stanie odciągnąć ich od korporacyjnego kieratu. Pozwolimy, abyście tę prawdę odkryli sami na popołudniowych seansach. Dobre kino dla najmłodszych już 4-6 listopada.

W drugim tygodniu listopada rozpoczniemy filmowy maraton od dokumentu o sąsiadach za wschodniej granicy – a właściwie podziałach, jakie występują w rosyjskim społeczeństwie. PUTIN FOREWER? to długo oczekiwana produkcja, która pozwala zrozumieć na czym polega fenomen rządów silnej ręki i odkryć potencjał ludzi, stojących za sukcesem władcy dążącego do odbudowania imperium. Liczne demonstracje, skandowane hasła sprzeciwu to tylko jedne z wielu elementów składających się obraz sprzeciwu, jaki stawia putinowskiej władzy garstka opozycjonistów. W filmie usłyszymy wypowiedzi zwolenników, ale również oponentów Władimira Putina. Dwubiegunowość to jedna z zalet tego filmu, którego narracja okazuje się bardzo magnetyczna i skłaniająca do pogłębiona studiów nad historią Rosji oraz przekonaniami, jakie nadal pokutują w myśleniu jej obywateli.

Po sporej dawce kina faktu, powrócimy do fabularyzowanych opowieści mających swoje źródło w prozie Pauli Hawkins. DZIEWCZYNA Z POCIĄGU to psychologiczny dramat z dobrze zarysowanym wątkiem kryminalnym, który jest właściwie wartością naddaną i górującą na całym układem sekwencji, składających się na historię kobiety pogrążonej w samotności i zamkniętej w szponach nałogu. Tajemnicze zniknięcie jednej z obserwowanych przez nią osób okazuje się punktem wyjścia do kolejnych scen, w których Rachel przestaje już figurować jako zdesperowana jednostka, popadająca w skrajne emocje. W momencie, kiedy okazuje się, że bohaterka jest jedynym świadkiem niepokojącego zajścia wkraczamy w zupełnie inny mroczny, wymiar detektywistycznej wizji, u podstaw której tkwią najczarniejsze przypuszczenia.

PIERWSZY SEANS 10 LISTOPADA! Najnowsza produkcja Patryka Vegi to już nie tylko kolejne spotkanie ze znanymi bohaterami, którzy doskonale dają sobie radę z przestępcami z mafijnego półświatka. Obok Majamiego i Gebelsa, pojawią się równie ambitne jak oni, kobiety o stalowych nerwach, nie wahające się nadepnąć na odcisk najbardziej bezwzględnemu gangsterowi. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć Joannę Kulig, Annę Dereszowską, Magdalenę Cielecką, Alicję Bachledę-Curuś oraz ujmującą seksapilem Maję Ostaszewską. Tajemnice mafii paliwowej można będzie poznać już dzień przed ogólnopolską premierą! PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY – zobacz, kto pociąga za sznurki wśród największych polskich bossów i funkcjonariuszy policji.

Z biegiem czasu, z biegiem dni pozostaje nam już tylko przyjrzeć się, jak tworzy się wysokobudżetowe kino wojenne. PRZEŁĘCZ OCALONYCH to film uznany za pretendenta do najbliższych Oscarów. Zachwycił krytyków Festiwalu w Wenecji i zapunktował już u widzów nietypową historią o amerykańskim sanitariuszu, który podczas wojny na Pacyfiku ocalił ponad 70 ludzkich istnień. Super hit o bezbronnym żołnierzu w Kinie Kosmos od 23 listopada.

Dobrego męskiego kina w tym miesiącu będzie aż nadto, dlatego od 26 listopada do naszego kina zapraszamy najmłodszych widzów, zafascynowanych fenomenem wielobarwnych potworków o dużym poczuciu humoru. Tytułowe TROLLE podbiją serce niejednego malucha i popiszą się odwagą, ratując przyjaciół przed swoimi odwiecznymi wrogami. Bergeni nie wykażą się dużym sprytem, w przeciwieństwie do sympatycznej Poppy i Mruka. Na niezwykłą animację o sile przyjaźni powinien znaleźć czas każdy młody kinoman i jego rodzic.

W ostatnim tygodniu na naszej kinowej półce nowości na widzów czekają już superprodukcje DOKTOR STRANGE oraz JACK REACHER: NIGDY NIE WRACAJ. Historia światowej sławy neurochirurga, który przeistacza się w mistrza magii i ratuje świat przez definitywną zagładą to kolejny dowód na to, że Marvell nie zasypia gruszek w popiele. JACKA REACHERA polecamy natomiast widzom, których interesują dalsze losy asów wywiadu. W kolejnej części tytułowy bohater odkryje spisek i odnajdzie dowody niewinności, które pomogą ocalić życie pani major. Dreszczyk emocji gwarantowany.

Na zakończenie pozostaje już tylko uwierzyć w opowieść o kaczym mędrcu, dysponującym niezwykłymi zdolnościami. Jego tajemne moce, z pewności zainteresują Czarodziejkę, pragnącą zachować powab i urodę na wieki, ale również młodych widzów, którym nie straszne nawet uzbrojeni po zęby kaczy oficerowie. Córka jednego z dowódców i Żółtodziób z pewnością zabłysną na dużym ekranie inteligencją, sprytem oraz umiejętnością przekonywania. W kinie nawet uprowadzony kaczy uczony wyjdzie z tej opresji cało i z uśmiechem na ustach. Miejmy nadzieję, że dobry humor dopisze również najmłodszym widzom. ZAKWAKANI to nasza pierwsza grudniowa propozycja.

Zapraszamy