|||
|||
W przyszłym miesiącu wielbiciele długometrażowych produkcji nie mogą narzekać na brak nowości. Premiera WOŁYNIA Wojciecha Smarzowskiego to z pewnością jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń filmowych tego miesiąca. W kinowej ramówce bestsellerów, zapewne już wkrótce, pojawią się również OSTATNIA RODZINA czy BRIDGET JONES 3.

 
Pozycja numer jeden październikowego repertuaru, to bez wątpienia WOŁYŃ Wojciecha Smarzowskiego. Film niezwykle emocjonujący, do bólu prawdziwy, wstrząsający, i jak można było przeczytać po jego pokazie na festiwalu w Gdyni „jeden z najważniejszych realizowanych w wolnej Polsce”. Stworzony przez artystę wielkiego formatu obraz to opowieść o ludzkiej tragedii, zagubieniu, poczuciu bezsilności i wojnie, która podzieliła ludność zamieszkującą Kresy Wschodnie. Rozpoczynająca się od niespełnionej miłości historia z minuty na minutę przeradza się w wielowątkowe dzieło, które pokazuje falę zbrodni i agresywne działania ukraińskich nacjonalistów wymierzone w Polaków. Szybkość zmieniających się zdarzeń, doskonałe zdjęcia i uderzający autentyzm to główne atuty tego filmu, uznawanego za opus magnum reżysera, który nie stroni od dosłowności i werystycznych przedstawień.
Kolejną naszą propozycją na jesienne popołudnia jest OSTATNIA RODZINA – film, który zachwycił jury filmowego festiwalu w Gdyni. Ilość zdobytych nagród przyćmiewa nawet dobre zagraniczne produkcje. Najlepiej przyjść na pierwszy seans 19 października. Wszystkich zainteresowanych relacjami wybitnego artysty malarza z jego synem oraz wyzwaniami, którym musiała sprostać Zofia – żona Beksińskiego, zachęcamy do spojrzenia na ten biograficzny rys, jak na studium przypadku wybitnych osobowości, muszących zmierzyć się nie tylko z prozą życia, ale i własnymi neurozami i wynikającymi z nich problemami.
W tym miesiącu nie zabraknie również dobrze znanych bohaterów, bez których nie wyobrażamy sobie kolejnej części DZIENNIKA BRIDGET JONES. Sequel o losach czterdziestoparoletniej kobiety, może być równie zabawny, co perypetie uroczej i lekkomyślnej trzydziestolatki. Bridget, choć nieco starsza, nadal pracuje w telewizji nie najwyższych lotów i mierzy się z męskim światem, stosując równie niekonwencjonalne rozwiązania. Dobrze zareżyserowana intryga, niebanalny humor i niezruszony Mark Darcy to dowód, że twórcy nie zapomnieli, jak filmuje się dobre romantyczne komedie, będące w opozycji do ich cukierkowej wersji zza oceanu. Film świetny dla zapracowanych kobiet, które potrafią myśleć o sobie niestereotypowo.
Po dużej dawce kina, firmowanego przez znane nazwiska, w połowie miesiąca zapraszamy naszych najmłodszych widzów. 14-16 października specjalnie dla nich przygotowaliśmy każdego dnia po dwa seanse animacji SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH. Jeżeli młodzi poszukiwacze przygód są ciekawi, jak zachowują się ich pupile pod ich nieobecność, bez wątpienia muszą zabrać ze sobą rodziców i odwiedzić Kino KOSMOS.
Od 5 października na ekran mławskiego kina wchodzi biograficzny dramat o wielokrotnym bokserskim mistrzu świata. Życie Roberto Durana to splot porażek i wzlotów, spektakularnych zwycięstw i walka z własnymi słabościami. Niekiedy arogancki, obdarzony przesadną dumą bohater może drażnić, ale i zachwycać, szczególnie wtedy, kiedy poznajemy głęboko skrywane pokłady pozytywnych emocji i wrażliwości, o którą z pozoru trudno go podejrzewać.
Dla fanów mocnego kina w tym tygodniu przygotowaliśmy również kryminał z Piercem Brosnanem KONTROLA ABSOLUTNA. Jak dowodzi filmowa historia, życie pięknych i bogatych nie jest pozbawione problemów i trosk, dotykających przeciętnych wyjadaczy chleba. Postępująca technologia i ludzie potrafiący ją wykorzystać mogą być szczególnie groźni, a ich działania zwodnicze i destrukcyjne dla otoczenia. W tym całym cywilizacyjnym zatrzęsieniu tylko rodzina okazuje się wartością stałą i fundamentalną.
Powrót do dobrych i znanych produkcji to już standard kina amerykańskiego. Remake legendarnego westernu SIEDMIU WSPANIAŁYCH nie powinien budzić obaw wśród entuzjastów tego gatunku, ani fanów przyzwyczajonych do klasycznego stylu Johna Sturgesa. Kosmetyczne zmiany fabularne w żaden sposób nie wpływają negatywnie na odbiór tego filmu, a wręcz wyjaskrawiają koloryt życia na Dzikim Zachodzie. Znana historia o grupie rewolwerowców, którzy postanawiają obronić miasteczko przed tyranizującym bogaczem opowiedziana językiem współczesnego kina, to nie lada gratka dla wielbicieli tej produkcji wszechczasów.
Na zakończenie miesiąca odkryjemy przed naszymi widzami zupełnie nowe horyzonty kina katastroficznego. ŻYWIOŁ. DEEPWATER HORIZON to historia osnuta wokół wydarzeń, które mogą mrozić krew w żyłach. Rozgrywająca się na platformie wiertniczej akcja obfituje w sceny eksplozji i pożary. Grozę budzi również walka z wodą, która podbudowuje jeszcze momenty nieuchronnie zbliżającej się ekologicznej katastrofy na niespotykana dotąd skalę. Walka o własne życie przeradza się wizję z najgorszego koszmaru.
Zapraszamy