||
||
19 września zakończył się pierwszy etap zgłoszeń na zajęcia artystyczne organizowane przez Miejski Dom Kultury. Dzieci i dorośli chętnie korzystają z dobrze znanych im form spędzania wolnego czasu. Dużym zainteresowaniem cieszą się podobnie, jak w ubiegłych latach zajęcia baletowe, ceramiczne, wokalne, tańca nowoczesnego i ludowego oraz gry na instrumentach.

Gros zajęć, na które brakuje już wolnych miejsc, to te, z którymi odbiorcy naszej oferty artystycznej spotykają się co roku. Znani instruktorzy, koledzy mający podobne zainteresowania – to czynniki decydujące, które biorą pod uwagę uczestnicy. Niestety nadal niewiele osób dorosłych korzysta, chociażby w zajęć fotograficznych czy warsztatów tańca, które gotowi jesteśmy zorganizować przy wystarczającej liczbie ochotników. Poniżej podajemy listę zajęć, na które przyjmujemy jeszcze zgłoszenia. NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NADAL TRWA! Zapisów można dokonywać telefonicznie lub bezpośrednio w recepcji Miejskiego Domu Kultury. Więcej informacji na stronie https://www.mdkmlawa.com/kultura/oferta

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASTĘPUJĄCYCH ZAJĘCIACH

WARSZTATY TANGA ARGENTYŃSKIEGO DLA POCZATKUJĄCYCH (70 zł osoba) – propozycja dla starszej młodzieży i dorosłych, którzy od podstaw chcą poznać tajniki – tanga argentino, naturalnego tańca stworzonego przez zwykłych ludzi. Na tych zajęciach poznacie przede wszystkim tango de salon, w użytkowej formie. Program zajęć obejmuje zarówno naukę podstawowych kroków tanga, jak i wprowadza w technikę bardziej wyszukanych figur. Odkryjemy przed Wami sposoby prowadzenia oraz odczytywania sygnałów – egzotycznego języka, jakim komunikują się pary w tangu. Zajęcia prowadzi doświadczona para taneczna Justyna Jędrzejewska Barnaś i Andrzej Barnaś, a zajęcia odbywać się będę średnio, co drugą sobotę.

MDK DLA KOBIET (30zł) – to nasze zaproszenie dla kobiet w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i różnych pomysłach na siebie, na miejsce w których żyją, na to jak spędzają wolny czas. Chcielibyśmy bardzo dać szanse mławiankom na spotkanie, miłe spędzenie czasu i stworzenie w MDK inspirującej przestrzeni dla siebie. Zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie, nie narzucamy koncepcji, ram – tworzymy otwarta przestrzeń na wasze pomysły i działanie. Nie proponujemy też żadnej nazwy – liczymy, że Panie same najlepiej znajdą nazwę dla swojej działalności.

ZAJĘCIA KOREKCYJNO-MUZYCZNE (60zł) – propozycja dla najmłodszych w wieku 4-7 lat. To zajęcia łączące elementy rytmiki i ćwiczeń korygujących wady postawy. Zajęcia prowadzi p. Anna Chocholska

TANIEC TOWARZYSKI (50zł) – propozycja dla dorosłych mieszkańców Mławy, którzy chcą poznać tajniki tańców standardowych oraz latynoamerykańskich, a potem zaskoczyć wszystkich znajomych na parkiecie.

FOTOGRAFIA (50zł) – program zajęć jest budowany tak, by obok poznania podstaw warsztatu fotograficznego (takich jak sprawna obsługa aparatu czy właściwy dobór parametrów decydujących o poprawnym naświetleniu), uwrażliwić uczestników na magię światła czy intrygującą kompozycję. Zajęcia prowadzone są nie tylko w MDK, ale również w plenerze.

FOLKNESS (60zł) – ci którzy dbają o kondycję, chcą zachować zgrabną sylwetkę lub zgubić w przyjemny sposób kilka kilogramów powinni sprawdzić czym jest Folkness. To zupełnie nowatorska forma, stanowiąca alternatywę dla zumby, fitness, aerobiku itp. Jeżeli gimnastyka – to czemu nie w ciekawych aranżacjach inspirowanych polskimi melodiami, jeżeli ruch i taniec – to czemu nie bazujący na krokach i figurach polskich tańców. Folkness tylko w Mławie!!!!!! Prowadzi p. Anna Chocholska

JAZZ DLA MŁODZIEŻY (JAZZ ARMY) (60zł) – to formacja stworzona dla młodzieży, prowadzona przez p. Ewę Koźlakiewicz. Mławska publiczność miała już okazję ich podziwiać – robią wrażenie!

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ( 50 zł) – zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży, która chcę poznać różne techniki malarskie oraz opanować podstawy rysunku. Zajęcia poprowadzi p. Zdzisław Kruszyński

BURLESKA (60 zł) – to zajęcia taneczne przeznaczone dla kobiet niezależnie od wieku czy figury. Styl łączący rożne techniki taneczne pomoże odkryć w sobie kobiecość oraz poczuć się pewniej ze swoim ciałem i tańcem. Potraktowana jako ćwiczenia jest bezstresowym sposobem na pracę nad koordynacją ruchową, zgrabne poruszanie oraz miłe spędzenie czasu. Poczuj magię lat 30-tych!!! Mile widziane sukienki, buty na obcasach, fryzury retro, ale kto powiedział, że t-shirt nie jest uwodzicielski? Zajęcia prowadzi Pani Ewa Koźlakiewicz.
 
 
Tomasz Szypulski