||
||
W tym tygodniu nie zabraknie komedii balansującej na granicy absurdu, dobrego sequela animacji dla najmłodszych i policyjnego kina prosto zza południowej granicy.

Już 21 września zabieramy naszych widzów w dość odległe rejony Bliskiego Wschodu. W NOWYCH PRZYGODACH ALADYNA wpływy orientalnej kultury doskonale współgrają z francuskim żartem, znanym nam chociażby z takich filmów familijnych, jak „Asterix i Obelix” czy duńskiej produkcji „Roman Barbarzyńska”. O świecie pięknych księżniczek, magii i latających dywanów opowiedzą nam dwaj uciekinierzy. Sympatyczni złodziejaszkowi zaszyją się w dziale dziecięcym w domu towarowym i zostaną zmuszeni do snucia purnonsensowych historii, które rozbawią zarówno młodego kinomana, jak i starszą młodzież. Na seans warto wybrać się całą rodziną, w końcu bajkowa opowieść ukazana w krzywym zwierciadle – z Aladynem, którego brano za Ali Babę, czy rapującym dżinem to nie lada wyzwanie dla samych twórców, a co dopiero dla odbiorów przyzwyczajonych do klasycznej interpretacji tej legendy.

Po zwiedzaniu orientalnych pałaców wezyrów obierzemy kierunek, w którym potrafią zmierzać tylko najwięksi śmiałkowie niebojący się ekstremalnych wyzwań. Inna czasoprzestrzeń wydaje się nie być przeszkodą w osiąganiu celów, które wytyczają sobie zwierzęcy bohaterowie. KOSMICZNA JAZDA. HAU, HAU MAMY PROBLEM to propozycja dla najmłodszych widzów, którzy uwielbiają kontynuacje znanych im animacji. Każde dziecko, które zachwycił film „Biała i Strzała podbijają kosmos” powinno zobaczyć kolejne wyczyny psich outsiderek. Osadzenie akcji w alternatywnej rzeczywistości z pewnością przypadnie do gustu również rodzicom naszych najsurowszych widzów, którzy bez problemu dostrzegą kilka nawiązań do zimnej wojny i wyścigu zbrojeń. Ta wyważona i nietryskająca żartem historia z pewnością może przekonać do siebie rozważnych rodziców i będzie dobrą lekcją dla ich maluchów.

W tym tygodniu powrócimy jeszcze na lokalne szlaki, bo choć reżyser naszej nowej propozycji filmowej jest Czechem, to dotyka problemów dobrze nam znanych. Adaptacja bestselleru Dominika Dána może wzbudzić ciekawość wśród wiernych czytelników jego twórczości. Zakładamy, że liczba wielbicieli mocnego kina i bibliofilów będzie porównywalna, dlatego nie zamierzamy zdradzać szczegółów. Maciej Stuhr w roli detektywa Krauza, Czechosłowacja tuż przed „aksamitnym rozwodem” i morderstwa, o których wiedzą zarówno komunistyczna bezpieka, jak i Kościół katolicki z pewnością zainteresują fanów sensacji. Podbudowana napięciem historia, oparta na hollywoodzkim schemacie kina policyjnego czeka już na entuzjastów gatunku w kinie KOSMOS od 21 września.
PRZEZ CAŁY TEN TYDZIEŃ, AŻ DO 25 WRZEŚNIA WYŚWIETLAMY JESZCZE FILM „SMOLEŃSK”. ZAPRASZAMY!

Miesięczny repertuar dostępny na stronie https://mdkmlawa.com/kino