||
||
Na eliminacjach powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 15 kwietnia w Miejskim Domu Kultury gościliśmy kolejne pokolenie wykonawców, których połączyła sztuka słowa i kreacja artystyczna. W tym roku wysłuchaliśmy wiele interesujących prezentacji, które gorącymi brawami nagradzała zgromadzona na sali publiczność.

Mimo ogólnego przekonania, że słowo jest marginalizowane, młodzi recytatorzy udowodnili, że literatura poprzez swoją wieloznaczność i symboliczność odpowiada na wiele ich pytań. Wielogodzinne konsultacje, walka ze stresem i negatywnymi emocjami przyniosły pozytywne rezultaty. Recytatorzy z mławskich szkół średnich udowodnili, że mimo wszechobecnej popkultury, sztuka żywego słowa ma się dobrze. Jury również doceniło wysoki poziom prezentowanych utworów, ekspresję artystyczną i kulturę przekazu.
Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w dalszych etapach 61. OKR.
Zuzanna Hasiuk z I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie i Julia Wiktoria Nitczyńska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Mławie, będą reprezentować powiat mławski na przeglądzie wojewódzkim w Centrum Kultury w Żyrardowie w dn. 7-8 maja 2016r.

{gallery}/imprezy/2016/OKR_61/{/gallery}
61._OKR_protokol_2Z2.pdf