||
||
Szanowni Kinomani,
od 2015 r. w Kinie Kosmos możecie Państwo dokonywać zakupu biletów na seanse drogą internetową. Zgłaszają Państwo problemy z niemożnością dokonywania płatności, odrzucaniem przelewów lub „znikającymi rezerwacjami”. Dziękujemy za wszystkie uwagi, pozwalają nam one modyfikować system, by był jak najbardziej funkcjonalny i intuicyjny dla wszystkich kupujących bilety przez Internet. Prosimy też o zapoznanie się z kilkoma ważnymi informacjami, które pozwolą Państwu uniknąć ewentualnych trudności w zakupie biletów przez Internet:

1. Przy internetowym zakupie biletów do kina Miejski Dom Kultury korzysta z ogólnopolskiego serwisu transakcyjnego TPAY.COM, który funkcjonuje non stop i zawiera pełną bazę banków działających w Polsce. Problemy pojawiają się przede wszystkim w weekendy, gdyż nie wszystkie banki dokonują transakcji w weekendy NAWET WTEDY, GDY ICH IKONY W SYSTEMIE SA AKTYWNE!!! Prosimy o kontakt z własnym bankiem i sprawdzenie, czy Państwa bank świadczy takie usługi w weekendy. Możecie też Państwo obliczyć, jak szybko banki realizują przelewy np. na portalu http://www.elixirsesja.pl/oblicz-przelew (bank docelowy – mBank)

2. Bilety na film kupić można najwyżej 2 godziny przed seansem. Po tym czasie box z filmem jest już nieaktywny.

3. Bank klienta ma 16 godzin na przekazanie pieniędzy do TPAY.COM. W chwili, gdy pieniądze z konta klienta dotrą do TPAY.COM klient otrzymuje maila z załączonym plikiem PDF, w którym znajdują się wygenerowane bilety. TYLKO WYDRUK Z PLIKU PDF UPOWAŻNIA DO WSTĘPU DO KINA. Nie upoważnia do tego nr rezerwacji, czy wydruk treści maila.

4. Klienci informują, że nie otrzymali maila lub załącznika z biletami. Załącznik jest integralną częścią maila potwierdzającego prawidłowy zakup i nie ma możliwości, by nie był załączony do wiadomości. W przypadku braku maila – prosimy o sprawdzenie spamu, zabezpieczeń i zapór zainstalowanych na Państwa komputerach.

5. Jeżeli dokonaliście Państwo płatności i nie otrzymaliście pliku PDF – czyli pieniądze „zejdą” z Waszego konta, ale nie dotrą do systemu transakcyjnego w ciągu 16 godzin – to najtrudniejsza sytuacja, gdyż faktycznie stan Waszego konta się pomniejszył, a usługa w systemie kasy kina widnieje jako nieopłacona rezerwacja. Po 16 godzinach miejsca te wracają do systemu sprzedaży i mogą zostać sprzedane innym osobom. W takiej sytuacji prosimy o jak najszybszy kontakt z kasą kina i przygotowanie potwierdzenia przelewu. Zdarza się to na szczęście sporadycznie i staramy się każdą z tych spraw załatwić indywidualnie tak, by klient mógł obejrzeć film w wybranym przez siebie terminie.

6. Prosimy o nieprzekazywanie pieniędzy na podstawowe konto bankowe MDK, gdyż pieniądze są wtedy poza systemem kasy kina (to system stanowiący podstawę do raportowania, sprawozdawczości i rozliczania się z dystrybutorami) Dokonanie przelewu na rachunek podstawowy MDK nie gwarantuje Państwu miejsca na seansie, a nam bardzo komplikuje kwestie rozliczeniowe.

7. Niektórzy klienci wybierają miejsce, ale celowo nie dokonują płatności – traktując serwis, jako możliwość zarezerwowania miejsc i nie przychodzą następnie na seanse, blokując w ten sposób możliwość obejrzenia filmu osobom zainteresowanym. Oczywiście w systemie widać, że jest to miejsce nieopłacone. Jeżeli klient nie zgłosi się do kasy kina na 15 min. przed seansem i nie dokona zakupu biletu musi się liczyć z tym, że miejsca te zostaną sprzedane innym osobom.

Zachęcamy Państwa do korzystania z możliwości, jakie daje Internet i zakup biletów tą drogą. Większość transakcji dokonywana jest skutecznie, a pojawiające problemy są incydentalne i dotyczą głównie weekendów. By uniknąć komplikacji – prosimy o sprawdzenie, jak systemy płatności działają w Państwa bankach, pamiętać o 16 godzinnym czasie na przepływ pieniędzy z Państwa konta do serwisu transakcyjnego i dokonywanie płatności z odpowiednim wyprzedzeniem. Już wkrótce uruchomimy również możliwość płacenia przez Internet kartą – jest to opcja najpewniejsza, gdyż transakcja w przypadku tego typu płatności dokonywana jest natychmiastowo.
Zachęcamy też do kupna biletów w kasie kina – prowadzimy przedsprzedaż na cały repertuar, który został opublikowany na naszych stronach internetowych.
Oczywiście w razie pytań chętnie służymy Państwu naszą pomocą.