||
||
Przed świętami nie warto oddawać się bezgranicznie przedświątecznym porządkom. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, a najlepiej wykorzystać ją w przyjemny, a zarazem pożyteczny sposób. Na ten tydzień przygotowaliśmy propozycje, które mogą nas wprowadzić w tematykę zbliżających się świąt, ale też i takie, które dostarczą tematów do rozmów i dowodzą, że najlepsze, gatunkowe kino akcji nie odeszło do lamusa. Na chwilę zadumy i emocje, które sięgają zenitu zapraszamy od poniedziałku do czwartku w każde popołudnie.

CIERŃ BOGA to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje ze swoimi uczniami. Reżyser wprowadza kamerę w samo serce grupy i zabiera nas w fascynującą podróż do Izraela I wieku, gdzie wykorzystując najnowsze odkrycia archeologiczne, dokładnie odtwarza ostatnią wieczerzę. Wszystkie zwyczaje, naczynia i pomieszczenia precyzyjnie odzwierciedlają te z czasów Chrystusa. Piękne sceny kręcone nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Jerozolimie czy w biblijnym Kafarnaum, towarzyszą głębokim dialogom wybranym z najlepszych tłumaczeń Ewangelii. Cierń Boga to poruszająca opowieść, która przedstawia nowy punkt widzenia dla wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, a moment ukrzyżowania odzwierciedla najnowsze odkrycia medycyny sądowej dotyczące śmierci dokonanej w tak bestialski sposób.

LONDYN W OGNIU
to kontynuacja przebojowego „Olimpu w ogniu”. Gwiazdorska obsada w zrealizowanym z rozmachem filmie akcji o dniu, w którym może skończyć się zachodni świat. Premier Wielkiej Brytanii umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego pogrzeb to największe zgromadzenie przywódców wolnego świata od dziesiątków lat. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepiej strzeżona impreza w dziejach, dopóki nie okaże się, że terrorystyczny spisek sięga samych szczytów zachodnich służb specjalnych, a spotkanie w Londynie od początku planowane było jako okazja do zamachu. Plany terrorystom mogą pokrzyżować specjalni agenci Secret Service Mike Banning (Gererd Butler) i prezydent Stanów Zjednoczonych (Aaron Eckhart). W filmie zobaczymy takich aktorów, jak: Morgan Freeman, Angela Bassett, Melissa Leo, Radha Mitchell, Robert Forster.

Zapraszamy