||
||
Na dobry początek tygodnia warto wpisać do kalendarza jedno z naszych kinowych wydarzeń. Od poniedziałku do niedzieli wyświetlimy najlepsze polskie i zagraniczne filmy tego miesiąca. Nie warto zastanawiać się zbyt długo, każda propozycja znajdzie swoich entuzjastów. Tylko w tym tygodniu w kinie Kosmos SPRAWIEDLIWY, CAROL, ROBINSON CRUSOE oraz ostatnie seanse 7 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH. Skorzystaj z naszej opcji internetowej sprzedaży i ciesz się chwilą, którą spędzisz z największymi gwiazdami dużego ekranu.

ROBINSON CRUSOE 18-20 marca
Czy zastanawialiście się, jak może wyglądać życie na bezludnej wyspie wśród wesołej gromady zwierząt? Bohaterowie nowej produkcji twórców, takich animacji jak „Żółwik Sammy” oraz „Piorun i magiczny dom” z pewnością otworzą przed dziećmi tym filmem nowy rozdział najchętniej ekranizowanej książki Daniela Defoe. Historia opowiedziana przez reżysera odbiega od pierwowzoru, ale z pewnością ciekawska papuga Mark, kameleon, jeżozwierz oraz dwa koty, usilnie przeszkadzające Robinsonowi osiedlić się na nieznanym lądzie są w stanie zrekompensować fabularne luki, które z łatwością dostrzegą fani tej powieści. Od zwierzęcych bohaterów nie sposób oderwać oczy, a ich zmysł praktyczny i znajomość świata oraz chęć niesienia pomocy z pewnością zainteresuje niejednego poszukiwacza przygód. Poczuj zew natury i odwiedź kino KOSMOS już w tym tygodniu!!!

SPRAWIEDLIWY 16-20 marca
Trudne czasy okupacji hitlerowskiej i opowieść, która udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. W tym tygodniu już od środy w kinie KOSMOS można obejrzeć film o poświęceniu, heroizmie oraz cierpieniu Polaków, którzy nieśli pomoc tym, dla których rasistowska polityka III Rzeszy nie znała litości. Reżyserski debiut Michała Szczerbica to tak naprawdę próba przełamania konwencji, a raczej schematu kina historycznego, silącego się na koturnowy styl i obezwładniający patos, narzucający jeden kierunek odczytania minionych wydarzeń i oceny ich świadków. Głęboka przyjacielska relacja małej Żydówki, Hani i Pajtka – wiejskiego chłopa o szczerozłotym sercu, który w dziewczynce odnajduje bratnią duszę, wzrusza i udawania, że nawet pośrodku piekła znajdzie się jeden sprawiedliwy. Odwaga Polaków ratujących żydowskie rodziny to tylko element tej opowieści, w której uderzająca jest skromność i wycofanie ludzi, którzy powinni odebrać od świata najcenniejszą nagrodę.
CAROL 16-20 marca
CAROL to melodramat dla widzów, którzy szukają w kinie historii niepretensjonalnych, niekiedy trudnych do zrozumienia, a wręcz niemożliwych do zaakceptowania z perspektywy norm, które funkcjonowały w pruderyjnej Ameryce lat 50. Choć reżyser przenosi nas za ocean i mija ponad pół wieku od tych, zdawałoby się zamierzchłych czasów, to trudno nam zdystansować od tej historii i uznać z uśmiechem za niebyłą. Opowieść o dwóch kobietach wywodzących się z różnych środowisk i będących w różnym wieku to produkcja, w której emocjonalna bliskość i tłumione pożądanie stanowią problem nie tylko dla bohaterek, które tego doświadczają, ale również społeczeństwa, muszącego zmierzyć się z sytuacją odbiegającą od ogólnie przyjętego wzorca rzeczywistości. Moment zwątpienia, który może się pojawić po obejrzeniu tego filmu to sygnał, że należy powstrzymać się od surowej oceny kobiecych postaci, gdyż ich cierpienie to dowód na to, że w sytuacji, w której się znajdują trudno o idealne rozwiązanie.

Zapraszamy