||
||
Poza kultową już Planetą Singli w tym tygodniu wyświetlimy długo oczekiwany film Patryka Vegi PITBULL. NOWE PORZĄDKI oraz familijną, docenioną przez środowisko twórcze animację ODLOTOWA PRZYGODA. Od środy do niedzieli w kinie KOSMOS czekają na widzów tylko najlepsze filmowe propozycje.

Najnowszy film Patryka Vegi to prawdziwe kino sensacyjne, nawiązujące do kultowego serialu o pracy polskiej policji, porachunkach w zorganizowanej grupie przestępczej i rzeczywistości, która przeraża, choć wydaje się być tylko wymysłem szalonego twórcy. Po obejrzeniu nowego PITBULLA nie można otrząsnąć się po ekstremalnej dawce emocji, jaką zgotował nam reżyser. Kradzieże, morderstwa, strzelaniny, tortury oraz bezwzględność gangstera o wdzięcznych pseudonimie Babcia (w tej roli Bogusław Linda), to tylko niektóre z elementów tej układanki, po której złożeniu, otrzymujemy obraz świata skąpanego we krwi i walce o przywództwo. Jest to z pewnością męskie kino, choć w filmie zobaczymy również drapieżny seksapil w wydaniu Mai Ostaszewskiej oraz socjopatyczne skłonności dziewczyny gangstera, w którą wcieliła się Agnieszka Dygant. W pełnometrażowym filmie Patryka Vegi nie ma miejsca na współczucie, a siejący spustoszenie gang obcinaczy palców to tylko namacalny dowód na brak ludzkich odruchów wśród przestępców, którzy za nic mają obowiązujące prawo. Z pewnością widz przychodzący na PITBULLA nie może oczekiwać, że obejdzie się bez krwawej jatki i koszarowego humoru, gdyż to właśnie te aspekty świadczą o wymowności tej produkcji i znajomości gangsterskiego światka, którą może pochwalić się sam twórca. Proszę przygotować się na mocne kino, bez odstępstw od reguły. Męski pojedynek przybiera w nim obraz bezwzględnej, zbierającej żniwo śmierci.
Na weekend przygotowaliśmy dla naszych najwierniejszych widzów wspaniały animowany film, który odniósł kasowy sukces w Hiszpanii. ODLOTOWA PRZYGODA to kosmiczna odyseja dla dzieci i ich rodziców, którzy mają już dość sztampowych opowieści. Wyprawa na Księżyc to marzenie niejednego dorosłego, a łącząca się z tym możliwość zmiany historii świata to już szczyt marzeń, każdego dorastającego astronauty. Główny bohater Mike, choć ma dopiero dwanaście lat i pasjami surfuje, nie boi się wyruszyć do odległej galaktyki, aby zapobiec niecnym zamiarom miliardera, który chce oszukać ludzkość. Bogacz Carson – to czarny charakter tej opowieści, jednakże bez jego propagandowych działań, dzielny chłopiec nigdy nie zostałby bohaterem. W misji ocalenia świata od zagłady Mike’owi pomagają: przyszyła dziennikarka Amy, Marty oraz dziadek – były astronauta. W filmie zachwyca przede wszystkim mnogość elementów, które przyciągają uwagę małego widza, a więc: obraz, dźwięk oraz szybkie tempo akcji, obfitującej w niespodziewane zwroty i zabawne sytuacje.