||
||
MOJE CÓRKI KROWY,CREED oraz PROSZĘ SŁONIA tylko do 31 stycznia!
Od wtorku zaczynamy kolejny filmowy maraton z Kinem KOSMOS. Początek tygodnia to doskonały moment na podjęcie decyzji o zarezerwowaniu w swoim kalendarzu dwóch godzin na relaks z udziałem gwiazd polskiego i światowego kina. Nie czekaj na odpowiednią chwile, by móc sięgnąć po najlepsze superprodukcje ostatniego miesiąca. Odwiedź nas i zakosztuj prawdziwych filmowych emocji.

Już we wtorek wyświetlimy dwie nowe produkcje. O godzinie 17.00 zapraszamy widzów ceniących dobre, polskie filmy, stroniące od kiczu i powierzchowności w wyrażaniu emocji i opisywaniu historii. „Moje córki krowy” to doskonały film, trącający subtelnym humorem, ale przede wszystkim zaprzeczający lukrowanym wyobrażeniom o rodzinie, jakie emitują seriale. W filmie Kingi Dębskiej próżno szukać banału oraz śladów męskiej dominacji, gdyż każdy z nas wie, że to kobiety wiodą prym w życiu rodzinnym. To one wytyczają ścieżki, szukają rozwiązań, odważnie stają do konfrontacji z rzeczywistością i budują autentyczną bliskość. Niczym kariatydy podtrzymują kruszejący dom oraz walczą o spokój domowego ogniska, kosztem własnego czasu i marzeń. W filmie zobaczymy znakomita Agatę Kuleszę, Marcina Dorocińskiego oraz Mariana Dziędziela, prezentujących przekrój ludzkich osobowości. Tytułowe córki stają przed trudnymi życiowymi wyborami, ale nawet w obliczu choroby i śmierci są nieprzejednane w swojej sile, mimo dzielących je podziałów. Niezaprzeczalnie, świetne kobiece kino.
W tym samym dniu o godzinie 19.00 zaprezentujemy również kino dla prawdziwych mężczyzn z udziałem Sylvestra Stallone, który za role w tym filmie odebrał Złotego Globa. Rocky Balboa po raz kolejny wraca na duży ekran, tym razem w roli mentora, a nie zawadiackiego boksera. Pogodzony z losem i niespodziewający się od życia niespodzianek legendarny pięściarz, prowadzi włoską knajpę, aż do chwili, kiedy spotyka nieślubnego syna swojego dawnego rywala. Chłopak porzuca życie w luksusie i rozpoczyna trening pod okiem Rocky’ego, aby później stoczyć swoja pierwszą walkę. Pokrzepiający film o męskiej relacji, zbudowanej nie tylko na miłości do boksu, ale również zrozumieniu i empatii. Amerykański hit nie tylko dla twardzieli, a może przede wszystkim.
Od piątku 29 stycznia z radością ugościmy również w naszym kinie najmłodszych, którzy zapragną by niemożliwe stało się możliwe. Na szczęście twórcy filmów mają dziecięcą wyobraźnię i potrafią sprostać wymaganiom tych najbardziej wymagających widzów. Dobre historie nigdy się nie starzeją, a nowa technologia tylko uwydatnia ich blask i koloryt. Słoń Dominik, choć z porcelany połknie witaminy, a Pinio na nowo przywoła najczulsze wspomnienia tych, którzy wychowali się na książce Ludwika Jerzego Kerna i chętnie czytają ją swoim dzieciom. Przygoda jest wpisana w życie tej dwójki bohaterów, którym nie straszni złoczyńcy, urzędnicy oraz gwar dużego miasta. Prawdziwi przyjaciele rozumieją się bez słów, tak tez jest w tym filmie.
Serdecznie zapraszamy na filmy tego tygodnia, a stałych bywalców kina oraz lubiących nasze filmowe propozycje zachęcamy do śledzenia bieżących oraz lutowych propozycji na facebookowym fanpage Kina KOSMOS.