|||
|||
Kolejny zimowy miesiąc w naszym kinie zapowiada się romantycznie, sensacyjnie, komediowo, z dreszczykiem i oczywiście baśniowo.
Już 5 lutego zapraszamy na ogólnopolską premierę filmu pt. PLANETA SINGLI – idealny film na Walentynki! „Planeta Singli” to komedia romantyczna, na jaką zasługują widzowie, skrojona według najlepszych światowych wzorców – pełna błyskotliwego humoru i wzruszeń.

Ania jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka, który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez Internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego. Naciskany przez bezwzględną szefową stacji Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?
Reżyseria: Mitja Okorn („Listy do M.”, serial „39 i pół”)
Obsada: Maciej Stuhr Agnieszka Więdłocha, Danuta Stenka, Paweł Domagała („Dzień dobry, kocham cię!”, „Wkręceni”), Michał Czernecki („Miasto 44”, „Wojna polsko-ruska”), Katarzyna Bujakiewicz, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Piotr Głowacki („Bogowie”, „Disco Polo”), Ewa Błaszczyk.
Ale to nie jedyna polska propozycja w lutym. W równie doborowej obsadzie (Maciej Stuhr, Natalia Rybicka, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Marian Dziędziel, Adam Ferency) zobaczymy kolejny świetny polski film Ekscentrycy-czyli po słonecznej stronie ulicy. Ciechocinek, koniec lat 50. Do kraju z Wielkiej Brytanii wraca Fabian (Maciej Stuhr) Zza żelaznej kurtyny przywozi miłość do jazzu – w prowincjonalnym Ciechocinku próbuje rozkręcić jazz band. 
 Film o sile muzyki, przyjaźni i piękna w obliczu dręczących nas sił historii.
W lutym na ekrany kin powraca PITBULL. Nowe porządki. Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla – Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować. W filmie pojawi się plejada znanych polskich aktorów: Piotr Stramowski, Bogusław Linda, Maja Ostaszewska, Andrzej Grabowski, Agnieszka Dygant,
Nasze zagraniczne propozycje na luty to:
 
Nienawistna Ósemka –czyli ósmy w karierze film Quentina Tarantino. Najnowsze dzieło Quentina Tarantino , to z jednej strony znakomity western, „Wściekłe psy” na Dzikim Zachodzie. Z drugiej – przewrotny komentarz na temat politycznych i rasowych podziałów w USA. Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, Walton Goggins gwarantują mocne kino i nieprzewidywalne zwroty akcji. Świetnie napisany, zagrany i zrobiony z miłości do gatunku. Łączący w sobie epicki oddech z kameralnością teatru, patos z ironią, makabrę z niespodziewanym liryzmem.
 
Miłośników komedii i pastiszu zapraszamy na Pięćdziesiąt twarzy Blacka. Nie trudno się domyślić, że to parodia kinowego hitu z początku 2015 r. Milioner Christian Black jest zabójczo przystojny, niewyobrażalnie bogaty, tylko… kompletnie nie radzi sobie w łóżku. Kiedy w jego życiu pojawia się piękna i wścibska dziennikarka, kolejne pikantne sekrety milionera zaczynają wychodzić na światło dzienne. Czy uwikłana w coraz intymniejszą relację z Blackiem reporterka zdoła odkryć jego wszystkie, skrywane przed światem twarze?
 
Tych z kolei, którzy lubią się bać i śmiać zapraszamy na film pt. Gęsia Skórka. Po przeprowadzce do małego miasteczka Zach zaprzyjaźnia się z Hanną. Ich znajomość oparta jest początkowo na niewyjaśnionej tajemnicy, którą nieufna dziewczyna nie chce się podzielić. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy Zach poznaje ojca Hanny – R.L. Stine’a (Jack Black), twórcę książek dla dzieci. Niestety, chłopak przypadkowo uwalnia zamieszkujące karty powieści Stine’a duchy i potwory, które opanowują miasteczko. Czy Zachowi, Hannie i pisarzowi uda się zagonić je z powrotem do świata baśni? Film oparty na podstawie bestsellerowej serii książek pod tym samym tytułem, autorstwa R.L. Stine’a
 
Las samobójców – to propozycja dla miłośników prawdziwych horrorów. Japoński las Aokigahara ma swoją smutną, przerażającą historię. To miejsce, do którego zmierzają ludzie z całej Japonii, by odebrać sobie życie. Miejsce nazywane niekiedy „morzem drzew” jest tak gęsto zarośnięte, że jest zupełnie bezwietrzne i nienaturalnie ciche. Jeśli wierzyć turystycznym przewodnikom, ciężko tu spotkać dzikie zwierzę czy usłyszeć śpiew ptaków. Sara (Natalie Dorman) nie chce umierać, a jednak i ona wybiera się do tajemniczego, pełnego grozy lasu. To tam zaginęła jej bliźniacza siostra. Sara chce poznać jej tajemnicę. Ale w lesie czekają głodne nowych ofiar dusze samobójców…
 
Najmłodszych kinomanów zapraszamy w dni powszednie w trakcie ferii zimowych, a także w piątki i w weekendy na nowe produkcje filmowe:
Bella i Sebastian 2 – zwyczajnie odprężające, pięknie sfilmowane i sympatyczne kino przygodowe. Druga część przygód Belli i Sebastiana to sequel doskonały. Ma wszystkie atuty swojej poprzedniczki – imponujące zdjęcia alpejskich gór i dolin, piękne kompozycje Armanda Amara, uroczych, mądrych bohaterów i trzymającą w napięciu akcję. Sebastian ma już 10 lat i wciąż nie rozstaje się z Bellą. Wojna się skończyła, wiosna rozlała się po zboczach gór i wszystko zmierza ku dobremu. Na dodatek Angelina ma lada moment wrócić z frontu. Tylko że jej przyjazd mocno się opóźnia. Miejscowi mówią, że awionetka, którą leciała z innymi żołnierzami, rozbiła się w lesie. I chociaż wszyscy są przekonani, że nikt nie przeżył – a na domiar złego katastrofa wywołała pożar uniemożliwiający poszukiwania – Sebastian nie ma wątpliwości, co należy zrobić. Razem ze swoim przybranym dziadkiem wyrusza na poszukiwania ukochanej przyjaciółki.
Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają – czyli ALVIN W WIEWIÓRKI. Seria zbiegów okoliczności sprawia, że Alvin, Szymon i Teodor zaczynają wierzyć, że ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. Wyruszają więc na szaloną wyprawę, by zapobiec nadciągającej katastrofie.
 
Odlotowa przygoda – wzruszająca rodzinna historia o pojednaniu, miłości, zaufaniu i wybaczeniu. Pierwsza misja na Księżyc przeszła do historii i stała się jednym najważniejszych symboli XX wieku, możliwości człowieka i triumfu nauki. Teraz multimilioner, Richard Carson, ogłasza w telewizji, że księżycowa misja Neila Armstronga była jedynie… hollywoodzkim trickiem, chce również zmienić bieg historii i stać się pierwszym człowiekiem, którego stopa dotknie Księżyca. Powstrzymać go może jedynie dwunastoletni surfer Mike. Wspólnie z przyjaciółmi oraz dziadkiem – byłym astronautą – wyruszają na Księżyc, by uratować świat przed zamiarami Carsona.
 
Na koniec miesiąca do białości rozbawi nas Misiek w Nowym Yorku. Chciwy przedsiębiorca planuje wybudować na biegunie sieć centrów handlowych i osiedli mieszkaniowych. Już teraz na północy pojawiają się tłumy turystów, śmiecąc i zakłócając spokój zwierzakom. Poczciwy niedźwiedź polarny, zwany przez wszystkich Miśkiem, dostaje arcytrudne zadanie. Ma wyruszyć do Nowego Jorku – siedziby biznesmena – i zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów.