Strona ta z łatwością dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia, z którego korzystamy, a jej nowoczesny design zachwyci niejednego użytkownika. Na nowej stronie Miejskiego Domu Kultury będziemy mogli znaleźć treści identyczne z tymi, które znajdowały się na poprzedniej witrynie, z tą różnicą, że są one uporządkowane w zakładkach, które rozwijają się po kliknięciu w pozycję „Dom Kultury” w menu głównym. Przeglądający często naszą ofertę internauta, nie powinien mieć problemów z jej użytkowaniem.

Pomysł stworzenie nowej strony internetowej pozwolił również na uwydatnienie, schowanego wcześniej, w lewym boku modułu, z którego korzystali miłośnicy X Muzy. Obecnie, po wybraniu pola „Kino Kosmos” w menu głównym naszym oczom ukaże się m.in. kalendarz na bieżący miesiąc z repertuarem kina, a po lewej stronie boxy – pierwszy z terminarzem klasycznym, drugi z ceną biletów. Aby kupić bilet wystarczy wybrać dzień z kalendarza, a następnie kliknąć na interesujący nas film, którego plakat wraz z opisem pojawi się poniżej. Wtedy naszym oczom ukaże się sala kina, na której oznaczone są numery rzędów i miejsc. Teraz już tylko wybieramy wolne miejsce, cenę biletu i podajemy dane wymagane w formularzu. Po dokonaniu płatności i otrzymaniu informacji na maila o prawidłowo dokonanej transakcji możemy być pewni, że mamy miejsce na upragnionym seansie. Wszystkich operacji możemy dokonać w ciągu kilku minut, zapominając o czytaniu skomplikowanych instrukcji. Nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z tak uproszczoną procedurą sprzedaży.
Nowością jest również witryna Punktu Informacji Turystycznej. Na stronie możemy znaleźć wiele informacji, począwszy od historii miasta, legend, oferowanych atrakcji, miejsc wypoczynkowych, jak i punktów noclegowych i gastronomicznych, które warto odwiedzić, aż po ofertę wycieczkową. Jej przeglądanie sprawi przyjemność niejednej osobie. Uwagę przykuwają piękne fotografie i zachęcające do odwiedzenia naszego miasta teksty.