|||
|||
Przezabawnie, dramatycznie i z dreszczykiem emocji – to nasza propozycja na listopad. W tym miesiącu zagramy nagradzane polskie produkcje oraz hity, które przyciągną widzów do kin na całym świecie. CHEMIA, DEMON, HOTEL TRANSYLWANIA 2 oraz SPECTRE już wkrótce rozbłysną na ekranie, dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili. Zamów bilet już dziś i przekonaj się, że było warto nas odwiedzić.

Dla lubiących niekończące się happy endem filmy o Chemiamiłości, w których bohaterowie walczą z przeciwnościami losu, aby utrzymać swój związek, proponujemy polski hit w reżyserii Bartosza Prokopowicza. „Chemia” to film opowiadający o relacji dwojga młodych ludzi, którzy po porzuceniu dotychczasowej pracy, postanawiają zmienić swoje życie. Przypadkowe spotkanie przeradza się w szalony romans, a zatracenie w spontanicznie rodzącym się uczuciu, przyćmiewa realizm tej historii. Walka Erosa z Tanatosem to główny wątek tej opowieści, w której zwariowana Lena i gniewny Benek starają się ocalić od zagłady uczucie, nękane codzienną walką z rakiem. Film polecamy szczególnie tym widzom, którzy chętnie uronią łezką bez wstydu i zażenowania.

TheWalkKolejną nowością, na którą czekali zwolennicy silnych emocji jest „The Walk: Sięgając chmur”. W 1974 roku cały świat obiegła wieść o szalonym wyczynie Philippe’a Petita, który przeszedł po linie między wieżami World Trade Center. Wyrazistość postaci granej przez Josepha Gordona Lewitt’a niewątpliwie jest atutem tej produkcji. Artysta zbliżający się do ekstremum, porywa nie tylko śmiałością wypowiadanych myśli, ale również doskonale dopełnia wizualną stroną filmu, która wydaje się być kompilacją różnych technik, gwarantujących zaskakujący efekt. Niepokorność bohatera może być irytująca, ale tylko dla tych, którzy nie poznali jeszcze dreszczyku rodzącego się w momencie, gdy sięgamy po to, co niezdobyte.
Na weekend pozostaje nam jeszcze urzekająca wszystkie pokolenia animacja Hotel Transylwania, a raczej jej kontynuacja. Najmłodsi z pewnością zatęsknili już za Draculą, niewidzialnym elegantem, potworem Frankensteinem oraz Jonathanem i Mavis. W drugiej części wnuczek przysporzy hrabiemu wiele kłopotów, a młodym widzom okazji do śmiechu. Absurdalny humor nie przyćmiewa przesłania, a wręcz przeciwnie uwydatnia go, czyniąc historię jeszcze bardziej interesującą.
W listopadzie przygotowaliśmy również seans, dla tych, którym lektura nie straszna. Literatura wyszła spod strzechy i wdarła się na kinowy ekran za sprawą Filipa Bajona i jego wariacji na temat „Moralności Pani Dulskiej”. Film w filmie – tak najkrócej można spuentować poczynania autora, który dzięki zapędom reżyserskim Melani przekonuje, że dulszczyzna wciąż żyje. „Panie Dulskie” zaskarbią z pewnością przychylność tych, którzy lubią klasykę w niestandardowym wydaniu.
To nie koniec niespodzianek na drugi tydzień miesiąca. „Pakt z diabłem” gwarantuje wnikliwą obserwację przestępczych zwyczajów, które wdzierają się szturmem w struktury FBI, a „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” podróż do magicznego świata pełnego niebezpieczeństw.

W drugiej połowie miesiąca pozostaje nam jeszcze dawka 100 emocjonujących minut z Lance’m Armstrongiem, wielokrotnym zwycięzcą wyścigu Tur de France. Owiana tajemnicą i wzbudzająca kontrowersję kariera kolarza to gratka dla wszystkich fanów sportu. Biograficzne ujęcie pozwala poznać perypetie życia człowieka, którego sukces nie był wyłącznie wynikiem ciężkiej pracy. W tym samym tygodniu od realizmu przechodzimy również do mrożącej krew w żyłach opowieści o rodzinie i nawiedzonym domu, kryjącym w sobie krew wielu niewinnych ofiar. Horror „Paranormal Activity: Inny wymiar” trzyma w napięciu i skutecznie wbija w kinowe fotele.

Po tak dużej dawce emocji nie pozostaje nic innego niż komedia familijna „Rabusie fistaszków”. Jeśli nasi widzowie mają słabość do tryskających humorem produkcji pokroju Shreka, to nie mogli trafić lepiej. Producent tej superprodukcji, w nowym filmie proponuje wiele zwrotów akcji i gagów, które rozśmieszą niejednego ponuraka. Walka gangu wiewiórów z koncernem orzechów, który pustoszy miejscowy las, to przede wszystkim potyczka ze złem, którego działanie może doprowadzić mieszkańców do głodu.

DemonPrawdziwą wyrafinowana kinową ucztę przygotowaliśmy dla naszych widzów w ostatnim tygodniu. W dniach od 23-26 oraz 29 listopada zagramy 3 superprodukcje. Każdy dzień rozpoczynamy projekcją „Pentameronu”, którego fabuła zawieszona jest gdzieś między względnym realizmem a surrealistycznymi wizjami rodem ze snów. Komediowe akcenty i rządze, jakie targają każdym z bohaterów przełamują konwencję baśni, dlatego polecamy film nieco starszym widzom. Nie zapominamy także o entuzjastach mocnego kina, którzy również w tym tygodniu będą mogli obejrzeć „Demona”Marcina Wrony. Emocjonujące zdarzenia i zaskakujące sytuacje oraz aura tajemniczości, która jest dominantą tego filmu, zdecydowanie przekonają tych, którzy szukają odrobiny szaleństwa i chcą poznać wnętrze, zawładniętego przez pozaziemską moc bohatera.

SpectreNa koniec zostawiliśmy to, co najlepsze. Nasza nocna propozycja to długo wyczekiwany „Spectre”, a więc kontynuacja losów agenta 007. Myślimy, że do obejrzenie tego filmu nie musimy przekonywać nikogo, kto choć raz obejrzał kasowe hity z udziałem Daniela Craiga. James Bond zawalczy ze złowrogą organizacją WIDMO i przy okazji przypomni sobie kilka faktów ze swojej przeszłości. Nie zabraknie spektakularnych efektów, a więc tego, co lubią wielbiciele kina akcji.