Wrześniowa propozycja KINA KOSMOS zapowiada się bardzo ciekawie. Szczególną uwagę zwracamy na dwie filmowe produkcje:

MAŁY KSIĄŻE – film na podstawie jednej z najukochańszych książek wszech czasów – „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry’ego –arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków!. Geniusz książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego tkwi między innymi w tym, że zapewnia ona każdemu czytelnikowi sposobność do wykorzystania mocy wyobraźni i stworzenia w swojej głowie własnej wersji opowiadanych wydarzeń.Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

AMY – Film opowiada historię wzlotu, spektakularnej i krótkiej kariery Amy Winehouse, zakończonej przedwcześnie, 23 lipca 2011 r., śmiercią piosenkarki w wyniku przedawkowania alkoholu. Winehouse miała zaledwie 27 lat i zdążyła nagrać dwie płyty, które wywindowały ją do roli jednej z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych piosenkarek na świecie.Do opowiedzenia swojej wizji biografii Winehouse, reżyser wykorzystał nieznane dotąd materiały – prywatne zdjęcia i filmy. Przeprowadził rozmowy z rodziną i najbliższym otoczeniem piosenkarki. Widzowie mają także okazję wysłuchać „Moon River” w wykonaniu 16-letniej Winehouse, występującej wraz z National Youth Jazz Orchestra, a także „szkiców” nigdy nie skończonych piosenek.„Dokument Kapadii po mistrzowsku opowiada o mężczyznach i kobietach, o władzy i bezsilności, o rodzinie i dzieciach, a także o świecie XXI wieku, o tęsknocie za pieniądzem, sławą, hajem i ekscesem” – cytuje niemiecki „Der Spiegel”.

Miłośnikom kina akcji proponujemy aż 5 tytułów:

ESKORTA – Tomy Lee Jones i Hilary Swank w nietypowym westernie. Zadanie głównej pary bohaterów to przewiezienie trzech niepoczytalnych kobiet ze stanu Nebraska do Iowa.


FANTASTYCZNA CZWÓRKA – kolejna część przygód superbohaterów, którzy posiadają nadludzkie zdolności i oczywiście po raz kolejny uratują świat.


HITMAN: AGENT 47 Agent 47 próbuje ochronić córkę słynnego naukowca przed organizacją Syndicate International i pomóc jej odnaleźć ojca.


KRYPTONIM U.N.C.L.E – Agenci CIA i KGB biorą udział w misji przeciwko tajemniczej organizacji przestępczej, która dąży do rozprzestrzeniania broni jądrowej.


TRANSPORTER: NOWA MOC – Najlepszy kurier samochodowy świata, były agent specjalny Frank Martin (Ed Skrein), otrzymuje nowe zlecenie. Wynajęty przez piękną Annę i jej trzy seksowne towarzyszki, szybko odkrywa, że stał się marionetką w rękach przebiegłej femme fatale. Kobieta porywa mu ojca (Ray Stevenson), a jego samego zmusza do konfrontacji z bezwzględnym gangiem rosyjskich handlarzy żywym towarem. Popychany chęcią zemsty mistrz kierownicy rusza na ratunek uprowadzonemu. W najeżonej niebezpieczeństwami misji na malowniczej Francuskiej Riwierze nie zatrzyma go żaden człowiek, ani żadna z zasad transportera!

Widzów o „silnych nerwach” zapraszamy na horror SINISTER 2, a miłośników twórczości Woody Allena na jego najnowszą produkcję NIERACJONALNY MĘŻCZYZNA.

Warto też wybrać się do kina, by zobaczyć Tomasza Kota w nowym polskim filmie ŻYĆ, NIE UMIERAĆ. Bartek (Tomasz Kot), niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i – zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru – stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

A DLA NAJMŁODSZYCH MAMY JESZCZE JEDNĄ PROPOZYCJĘ – BYSTRY BILL. Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć. Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę. Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.

Opisy na podstawie filmweb.pl oraz film.onet.pl